Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

taj je dobar momak ali mu je ta fora koju ti je prodao malo bezobrazna - celu proslu godinu on je bio na 40 do 30% ispod cene na kalenicu a tamo je 1000 din, lisicarke je prodavao po 600-700 u zavisnosti od kvaliteta. njegove pecurke verovali ili ne stizu sa velikog ratnog ostrva, stvarno su dobre a ima i ove druge, rujnice, sumsko pile a najvece ludilo su bili neki braonkasti divlji sampinjoni, kad se nisam preselio u vecna lovista koliko sa toga pojeo, nikad necu (da se razumemo, od kolicine a ne od intoksikacije - koju sam btw preziveo jednom sa nekim indijancima sa kalenica). inace na ratnom ostrvu je navodno totalno ludilo sta sve ne raste, od svih divljakusa koje ti padnu na pamet do kvalitetnog divljeg rastinja tipa sparoga, kuka, potocarki i slicnijeh cudesa. sem pecuraka ovo ostalo niko ne bere sem nekih entuzijasta za sopstvenu upotrebu.

Link to comment

a zaboravih da postavim info za cmrlj i koleginicu joj, u (s)vezi bobagospodza baba snabdevacica istog na zemunskoj pijaci mi je pre 7 dana rekla da je njen bob tek skoro cvetao tako da nece biti za prodaju pre kraja juna.sa druge strane, lihvarin prodavac najskupljeg mahunastog povrca u univerzumu na kalenicu mi je rekao da ce imati za vikend. otvoricu se, nema mi druge. wo-ho, hir aj kam bobe!

Link to comment

u dalmaciji bob taman prolazi, očito mu je u untrašnjosti stađun pomaknut dublje u lito. kakobilo, GMO boba i blitve još nema, tako da nema straha

Link to comment
taj je dobar momak ali mu je ta fora koju ti je prodao malo bezobrazna - celu proslu godinu on je bio na 40 do 30% ispod cene na kalenicu a tamo je 1000 din, lisicarke je prodavao po 600-700 u zavisnosti od kvaliteta. njegove pecurke verovali ili ne stizu sa velikog ratnog ostrva, stvarno su dobre a ima i ove druge, rujnice, sumsko pile a najvece ludilo su bili neki braonkasti divlji sampinjoni, kad se nisam preselio u vecna lovista koliko sa toga pojeo, nikad necu (da se razumemo, od kolicine a ne od intoksikacije - koju sam btw preziveo jednom sa nekim indijancima sa kalenica). inace na ratnom ostrvu je navodno totalno ludilo sta sve ne raste, od svih divljakusa koje ti padnu na pamet do kvalitetnog divljeg rastinja tipa sparoga, kuka, potocarki i slicnijeh cudesa. sem pecuraka ovo ostalo niko ne bere sem nekih entuzijasta za sopstvenu upotrebu.
mislim da ne govorimo o istom liku. ovaj pecurke dobija iz okoline kraljeva (tako mi rece danas). mada ne znam kako bismo mogli da ne govorimo o istom liku, kad on jedini trenutno ima sveze sumske pecurke na zemunskoj. lisicarke su prosle jeseni kod njega bile 800 prvog dana, pa bi se cena smanjivala u narednim danima cak i ispod 600 (al to onda bas budu ostaci). vrganji su prvog dana kretali od 1000. inace, ne obracam ja previse paznju na te price koje prodavci na pijacama prosipaju, ako mi cena odgovara ja kupim, ako ne, ne.juce je imao divlje bukovace, odlicne, a danas mlecnjace (meni su one previse gorke) al majka evo sad zove da kaze da su i one odlicne.
Link to comment

Ja znam za onog u samom dnu donje pijace, ispred onog dela sa cvecem gde je sam kraj. Red pretposlednji, iza njega je jos mozda jedan red ovih sto ne prodaju hranu, vec plastiku i sl. Deo sa suprotne strane od rusmira. Tu ja znam da ima momak i zvuci kao da je to taj. Kod njega i ja uzimam.

Link to comment
a zaboravih da postavim info za cmrlj i koleginicu joj, u (s)vezi bobasa druge strane, lihvarin prodavac najskupljeg mahunastog povrca u univerzumu na kalenicu mi je rekao da ce imati za vikend.
znaci, ima boba? :Hail:hvala :)
Link to comment
Gde ima da se pazari nešto ovako ili slično? Ali da cena ne ubija? Ne moraju samo regularne prodavnice.siljci-podloscima-dura-aluminij-slika-3762658.jpg
www.kemp.rsiako nemaju u ponudi siljke vec samo futere (podloske da ne grebes parket), sigurno rade i siljke posto ih vec stavljaju na svoje stalke i police.alternativno metalostrugar. bilo je jos negde ali se trenutno ne secam, mrzim siljke.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...