Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Hvala na hintu za to kod Pravnog. :)... a izgooglao sam sad i nešto na Topličinom vencu:http://sandzakpress.net/turcin-i-sjenicak-pravi-baklave-za-beogradanehttp://www.dukatbaklava.rs/Nekako mi logično da oni imaju, njušnuću kad mi bude usput.
nemaju. de si video jogurt sa baklavama :lol:
Link to comment

Errrm, ne, u Turskoj to mlate sa svim i svačim. Plus, uvodna rečenica članka sa Sandžakpressa:Sjenica – U centru Beograda možete da jedete iste baklave kao i u Turskoj. Naravno, najbolje su uz ajran (jogurt razblažen vodom).... kontam da Rifat Halilagić pazi šta kači kada se radi o osetljivim gastro-temama.

Link to comment
Errrm, ne, u Turskoj to mlate sa svim i svačim. Plus, uvodna rečenica članka sa Sandžakpressa:Sjenica – U centru Beograda možete da jedete iste baklave kao i u Turskoj. Naravno, najbolje su uz ajran (jogurt razblažen vodom).... kontam da Rifat Halilagić pazi šta kači kada se radi o osetljivim gastro-temama.
ehej idem redovno u dukat. bila sam i danas. nema!!! samo baklave, nema cak ni tulumbica. samo baklave i malo kadaifa. nikakvog jogurta u vidu ajrana nema.
Link to comment

blasphemer angry.gif osim toga nisu to sve grcke, onomad kad je pelivan drzo lekciju o baklavama u nas su se pravile sirijske, egipatske i grcke, u obliku valjka, trougla i s kvadratnom osnovom, zaboravih koja je koja, bese to pre dvaes godina. znam da niko nije trazio, ali ima kod madjara na bajloniju kokosovo mleko za 150 dindzi.

Edited by cmrlj
Link to comment

pa to ti kažem, u Makedonskoj trouglaste prodaju kao grčke (mada koliko se sećam, na Krfu su baklave bile everything BUT trouglaste). nebitno, ova trougao verzija koja je ogrezla u sirupu, to je moja šoljetina čaja. tursko sandžačka verzija je OK, ali previše suva što se mene tiče

Link to comment
pa to ti kažem, u Makedonskoj trouglaste prodaju kao grčke (mada koliko se sećam, na Krfu su baklave bile everything BUT trouglaste). nebitno, ova trougao verzija koja je ogrezla u sirupu, to je moja šoljetina čaja. tursko sandžačka verzija je OK, ali previše suva što se mene tiče
ne volim ja te iz poslasticarnice koja se zove, verovao ili ne, kamila, mada znam neke sto se kunu u njih. bile neke ogavne prave grcke u pokojnoj grckoj radnji u cara dusana. cimet, kardamom, karanfilic, med, nema sta nisu turili. te su bile :puke:
Link to comment

egipatske su one kao šam rolna. okolo kore a unutra fil.u restoranu šeher, nekada davno, je bila carska baklava. to je ona sa tzv. tiritom - rendano testo od žumanaca i brašna, koje se satvlja u dva-tri reda kada se slaže baklava.

Link to comment
ne volim ja te iz poslasticarnice koja se zove, verovao ili ne, kamila, mada znam neke sto se kunu u njih. bile neke ogavne prave grcke u pokojnoj grckoj radnji u cara dusana. cimet, kardamom, karanfilic, med, nema sta nisu turili. te su bile :puke:
meni su iz Kamile mega konza, najbolje što Beograd nudi. ovu drugu varijantu bih probao informativno, ali ni meni ne zvuči kao da bi bilo nešto što bih jeo. jel to ona mala radnjica posle cara uroša ka kališu? nisam znao da su zatvorili. nikako se nisam setio da zavirim u nj. jel bilo štogod zanimljivo?
Link to comment
jel to ona mala radnjica posle cara uroša ka kališu? nisam znao da su zatvorili. nikako se nisam setio da zavirim u nj. jel bilo štogod zanimljivo?
ta radnja. bile kalamate najbolje u gradu. sad moram da pregazim pola grada da kupim losije :(
Link to comment

samo da prijavim da su se na zemunskoj pojavile sveze lisicarke i vrganji (koji su doduse bili 'nako). lisicarke 1000, meni dao za 800 (mozda tu foru valja svima), bas sveze.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...