Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

wasabi mi treba. itno. ima li uopšte u srbijici?
imas u zdravoj hrani u kapetan misinoj malo iznad pastisa wasabi u prahu. rekli su mi da ga malo pomesas s vodom i postane pravi. ne znam kakav je, nikad ga konzumirala nisam.
Link to comment
wasabi mi treba. itno. ima li uopšte u srbijici?
Super Vero u Ruzveltovoj, cijena sitnica, 560 dinara tuba (video svojim ocima prekjuce). Imaju i nori alge i pirinac za susi i svasta nesto.Kineski trzni centar, kineski supermarket na vrhu zgrade, tu je bas jeftin, ali nema uvek i nema nacina da se sazna ima li ga, ako se ne ode. Moguce u dobrim prodavnicama zdrave hrane, kao sto je Hema Kheye Neye u Hilandarskoj i u Biospajzu na Kalenicu, oni imaju na stanju na veb sajtu: teglica 565 dinara.Wasabi u prahu je simpaticna stvar, mozes da kombinujes sa svojim sircetom i drugim prahovima kao sto je djumbirom. Ipak, gotova wasabi pasta ima bolji ukus.edit: to wasabi ulje je fenomenalna stvar. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

kod kineza sam jesenas kupila wasabi ulje u staklenoj flašici od 1 dl. sećam se da je bilo jeftino. ljuto u tri lepe.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da pitam i ovde, Razno mi ne uliva poverenje... Dakle:

Gde ima da se kupi ajran u Beogradu? Poželjno turski, ali može i bugarski, shqip, čiji god...
Hm? :)
Link to comment

sto bi kupovao ajran, uzmi pa ga napravi od jogurta - razblazi i posoli:)inace vezano za wasabe bio sam prekjuce i onoj kineskoj samiski na 2. spratu TC u bloku 70, imaju i ulje i wasabe u tubi, 120 din je i jedno i drugo, sta kome treba. a video sam i u superveru, samo jedno 4x skuplje, a na biospajzu na kalenicu i citavih 5x.

Link to comment
sto bi kupovao ajran, uzmi pa ga napravi od jogurta - razblazi i posoli:)
Nemam pojma, cenim da nije to to, plus bi mi verovatno trebalo puno pokušaja da skapiram pravi ~omjer. -_-
Link to comment

da ti pravo kazem, nemam ideju kako se pravi ajran ali sam siguran da ces iz treceg pokusaja uspeti da napravis ono sto ce ti raditi posao bez potrage za necim cega nema. zapravo, jedino gde bih trazio ajran su one pestersko sandzacke radnje, jedna u juznom bulevaru, druga u beogradskoj pre pravnog sa desne strane. neka ti je alah u pomoci:)

Link to comment

Hvala na hintu za to kod Pravnog. :)... a izgooglao sam sad i nešto na Topličinom vencu:http://sandzakpress.net/turcin-i-sjenicak-pravi-baklave-za-beogradanehttp://www.dukatbaklava.rs/Nekako mi logično da oni imaju, njušnuću kad mi bude usput.

Link to comment
Plain Ayran 1 1/2 cup plain yogurt 1 1/2 cup water 1 tsp saltThis is very straight-forward but tastes great: Put all of the above in a blender. Mix for about 35-40 seconds. Pour into glasses. Also after blending, at the top, you will see bubbles and that’s the best part. Makes 4 portions. The drink shouldn’t be thick.Ayran with MintThis is very similar to plain Ayran. However, mint is added to provide refreshing taste during hot summers of Anatolia.Ingredients: 1 pint plain yogurt (the thicker the better) Several ice cubes A generous pinch of salt A little chopped fresh mint 1 pint waterHow to prepare: Add yogurt and water to a blender. Add ice cubes and salt. Add a bit of fresh mint, optional. Blend until well mixed. Serve.
Link to comment

eto:)sad sam se setio da moja zena to pravi svako leto, sa mentom. recept gore je bullet proof, ne moze da omane. ako nemas blender samo dobro promuckaj u datom omeru.

Link to comment

Yep. Ja provalio neki šabački, u plastičnim flajkama od 1l, gust, jedva izađe iz flaše, a blag...Nisam probao mint varijantu, nego umesto vode stavim kockice leda i malo soli.Šiknem ga u onaj Kaufmax blender i zvrrrrrk...Na prvu je kao neki frape, a posle par minuta se kristali leda istope, ostane samo ona pena na vrhu...

Link to comment

@maheem: Kontam da je najbolje što gušći (kao nekad onaj 5+), ovaj normalan pitki retki mi deluje već razvodnjeno. Mislim, ja ću prvo probati s nekim gušćim, kao ova baba s videa dole. :)

... mda, okej, smućkaću sutra nešto ondak. Evo, šire DIY ayran i via utoob:http://www.youtube.com/watch?v=f3Dp8X2fM2oFala.
sad sam se setio da moja zena to pravi svako leto, sa mentom.
Zna gospođa šta valja. ^_^ Edited by Oxymoron
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...