Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

^Jeftiniji su kod limara, ali sitnica pa da ne gubimo vreme na to nego malo o testu: lisnato kupljeno je ok kad se žuri. Ali domaće testo je uvek bolje i to isključivo mešeno sa vodom, ne sa mlekom jer sa njim testo bude žilavo. I trebalo bi ga tri puta premazati umućenom, penastom mašću.Nisam znala da je urgentno, pa nisam odmah zvala kumu, sutra ću je pitati u čemu je caka, to jest šta još stavlja sem brašna i jaja (marke mp40, domaća, neprskanatm :P ) .I meni je žao da bude bez fila, pa ću smisliti nadev kad čujem ovo gore pomenuto.

Edited by uliks
Link to comment
A koje lisnato tijesto, bilo koje? Mislim, to treba da bude slatko, bar je bilo :( Ja nisam neki mag za sporetom (ako do sad nije bilo ocigledno...)
kürtőskalács nije lisnato testo. kürtőskalács nije saum rolna. lisnato testo je pogacica, umoci pogacicu u cimet. je l to kürtőskalács? nije :lol: eo ti prvi recept s neta, kako da ispeces u kucnoj radinosti.http://kurtoskalacshungary.hu/en/Makeevo i sa slikamahttp://maiasfotos.blogspot.com/2009/11/kurtos-kalacs-barbecued-chimney-cake.htmlda sam na tvom mestu, ja ne bih :lol: Edited by darling
Link to comment

@ UliksMa nije hitno nista, kad sam izdrzao dva meseca izdrzacu jos sigurno. Kumu pitaj i kako testo kad se ispece ispadne onako kao zaseceno na svaki santimetar tj. spiralno. A jaja cu ipak neka druga da iskoristim :D@ DarlinAuh, ovo cu tesko ja da uradim, eventualno mozda u kooperaciji sa nekim u tome svemu iskusnijim zenskim bicem...

Edited by MancMellow
Link to comment
Ok, fala, znaci kad ga razvlacim dodam secer, jel tako?
Ne. U skoro svaki kolač se dodaje mrvica soli kada se mesi, a ovo je gotovo i takvo kakvo je menjaš samo filom ili čime posipaš.
Link to comment
Ma nije hitno nista, kad sam izdrzao dva meseca izdrzacu jos sigurno. Kumu pitaj i kako testo kad se ispece ispadne onako kao zaseceno na svaki santimetar tj. spiralno. A jaja cu ipak neka druga da iskoristim :D
Što reče Darlin', modletine :) se obavijaju trakama testa. Sutra ću to pp detaljnije. Mislim, ako kuma ne zna, zna njena mama. Neće se valjda obrukati, jer koliko kapiram to je kao kada njoj ne bih znala da objasnim kako se pravi giba. Masna.mid-Trdelnik.ogv.jpg Edited by uliks
Link to comment

Ok ok ok, za pocetak sham rolnice pa da vidimo da li je iole dostojna zamena, a za ovo kad se, je li, steknu uslovi...Edit: Hvala Ulix

Edited by MancMellow
Link to comment
Ta nisam ni pričao o tom neizgovornom slatkišu nego o rolnicama koje je uliks spomenula.
:) Lako je: Kurtoškolač - samo se ovo "U" izgovori meko. Kao za francusko Oui se nameste usta ;). Recopis ću napisati M.M-u u poruci, nekako imam utisak da ovo nije pravo mesto, a povodom pazara nemam ništa, off sam skrouz, osim ako prihvati kumin savet da ovaj kolač u nedostatku modletinatm pravi na onim dugačkim limenkama piva(!).
Link to comment
Jel ima negde, bilo gde u Srbiji, ovo
u poslednje dve godine, bukvalno na svakom vašaru severnije od novog sada. bilo i na sajmu turizma u BG, ljudi se ubili od novaca, red se čekao. probaj slani i to prave
Link to comment

probao na poljoprivrednom prošle nedelje. koleginica insistirala. kao jela to u pragu i super je. opet insistirala da bude vanila aroma koja se nije osetila ni u tragovima. spolja krcka šećer i ta korica, a iznutra mekše. bljutavo, sve u svemu. siguran sam da bi bilo bolje da je bilo toplo/vruće i sa cimetom.

Link to comment

ama, pa to se i jede isključivo vruće, tek skinuto sa onog valjka. u Subotici, na nekom lokalnom vašaru sam probao kolač sa različitih štandova, i ima razlike, ne zna svako da ga napravi kako treba

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...