Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Jel ima negde, bilo gde u Srbiji, ovo
Pitaću kumu Mađaricu jer me podseća na šam rolnice :njami:, a vidim da je testo slično, sa dodatkom oraha. Ovo je lako i brzo za pravljenje - samo kupiš modlice, zapališ vatru :D ili uključiš rernu i ... Ako te zanima kućna varijanta, napisaću recopis.
Link to comment
Jel ima negde, bilo gde u Srbiji, ovo
ima. pre par meseci bio na trgu marksa i engelsa sajam rukotvorina il starih zanata, tako nesto, i na jednom standu su muz i zena iz malog mesta u vojvodini predstavljali svoju zanatsku radnju i pekli to. znaci, ima, ali gde, ne mogu da se setim :)nisu to modlice, nego modletine, jer su ove rolne velike. testo je univerzalno, pa se kad se ispece, uvalja u orahe ili secer, cimet, sta ko voli. nema nikavog krema unutra. to saam prvi put u zivotu videla u budimpesti. Edited by darling
Link to comment
Pitaću kumu Mađaricu jer me podseća na šam rolnice :njami:, a vidim da je testo slično, sa dodatkom oraha. Ovo je lako i brzo za pravljenje - samo kupiš modlice, zapališ vatru :D ili uključiš rernu i ... Ako te zanima kućna varijanta, napisaću recopis.
Zanima me :) Za pocetak cu da vidim da li te sham(e) rolnice mogu da odrade posao za zeludac..
ima. pre par meseci bio na trgu marksa i engelsa sajam rukotvorina il starih zanata, tako nesto, i na jednom standu su muz i zena iz malog mesta u vojvodini predstavljali svoju zanatsku radnju i pekli to. znaci, ima, ali gde, ne mogu da se setim :)
Pa dobro, znaci negde u Vojvodini...naci cu :D Fala bilokojiput
Link to comment

Šam rolnice se lakoprave. Treba dimaš metalne kalupe, valjke, tj. blage konuse na koje se namotavaju trake lisnatog testa.To se onda peče na 180 dok ne porumeni i skida se sa kalupa.Sa druge strane se pravi klasična šampita i pune se rolnice.Na kraju sve se pospe šećerom u prahu.

Link to comment
Šam rolnice se lakoprave. Treba dimaš metalne kalupe, valjke, tj. blage konuse na koje se namotavaju trake lisnatog testa.To se onda peče na 180 dok ne porumeni i skida se sa kalupa.Sa druge strane se pravi klasična šampita i pune se rolnice.Na kraju sve se pospe šećerom u prahu.
Pa ok, prvo treba d'kupim te valjkove(valjke?). Onda, koje lisnato testo? Mislim nema mi ono, kad sam probao u Budimpesti pre jedno dva meseca, bas ukus kao bilo koje lisnato testo. Za sham me nije briga, jeo bih bez toga ionako... Edited by MancMellow
Link to comment

A koje lisnato tijesto, bilo koje? Mislim, to treba da bude slatko, bar je bilo :( Ja nisam neki mag za sporetom (ako do sad nije bilo ocigledno...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...