Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Prodaje li se u Beogradu ova grickalica u ljuštenom i pečenom obliku? Svojevremeno sam dobio jedno dve kese toga pravo iz Indije, navlakača najstrašnija :)
Mung suljpa imas u zdravim hranama, mada cini mi se samo u sirovom stanju
Link to comment

bilo tog suljpa pečenog po STRovima, neke uvozne grickalice, Camel se zovu ili nekako tako, čitava paleta na stenderima, između ostalog i to. ne znam jel još postoji

Link to comment

ko otkrije mladi bob na beogradskim pijacama, nek prijavi, pliz. da ne ostanemo opet suva zeluca ko prosle godine kad su rene i gaza tvrdili da bob dozreva u junu. mladi bob raste s pocetka proleca.

Link to comment

to mozda u tvom selu, a u nasem selu beogradu onda kada smo ga kupovali prosle godine.nego u cemu je fora sa sremskim sirom, babe traze 500-600 dinara na kalenicu. jel to cela srbija krenula da pravi cizkejk pa su ove namirisale fast cash ili sta?

Link to comment

apropo lepljivih kobaja, ako bas osmi putnik nije krenuo da izlazi iz njih a miris skida tapete u kujni, samo dobro zaperi lepilo pa u vruc tiganj. nista faliti nece!

Link to comment
apropo lepljivih kobaja, ako bas osmi putnik nije krenuo da izlazi iz njih a miris skida tapete u kujni, samo dobro zaperi lepilo pa u vruc tiganj. nista faliti nece!
osim što ponekad oće da kandi i iz tiganja. onda ih definitivno treba baciti
Link to comment
apropo lepljivih kobaja, ako bas osmi putnik nije krenuo da izlazi iz njih a miris skida tapete u kujni, samo dobro zaperi lepilo pa u vruc tiganj. nista faliti nece!
Шгјз, то сам урадио пар пута (тј једном таморж, једном овдерж) и нисам нешто био расположен да лепим тапете да видим да ли ће да држе. Што је најгоре, мирис, кад се изваде из фрижидера, се не осети. Ал' чим се угреје, дал' у тигању ил' у мирку, QQ & LL... ни мачке нису хтеле да једу.За тамо сам запамтио Хилшајр, никад више, а за овде Мркшића. Ама чиме их то пумпају?
Link to comment
apropo lepljivih kobaja, ako bas osmi putnik nije krenuo da izlazi iz njih a miris skida tapete u kujni, samo dobro zaperi lepilo pa u vruc tiganj. nista faliti nece!
Tacno tako...Znam jednog tehnologa iz PKB-a, kad su iz neke od menza koje su snadbevali zakukali za neke virsle da su "lepljive" , da im je rekla :Stavite ih u lonac da se kuvaju.I kad je dosla najela se lepo i rekla:Kad ja smem da jedem sta vama fali?Reklamacija odbijena!
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

ne prodajem nista, samo da podelim novu radnju u kraju - na uglu franca rozmana i maksima gorkog, kad se iz rupe krene uzbrdo prema lekinom (valjda?) brdu sa desne straneelem - sjenicki specijaliteti, pored ocekivanog sira, mlecnih proizvoda, sudzuka i govedje prsute ima sveze meso i to dosta zajebana jaga, tele i june, cene odlicne (biftek 1290 spram prosecnih 1500 na kalenicu), telece juneci cevapi 420 din, telece brizle 500 i slicno. ima i zamrznutih mantija a bogme i nekih vec ispecenih burek pita. baklava i drugih slatkih pizdarija takodje.biznis je autentican, svinjetina se ne prodaje, meso je halal. mislim da im je odlicno krenulo, danas je bila puna radnja. ja se u cast otvaranja pocastio sa pola bifteka, obradovalo me sto se majstor koji je uzeo polovinu pre mene zajebo ni uzeo goru (donju) stranu a meni ostavio glavu.

Link to comment

Kad budem dolazio sledeci put u BG, javite se, kome treba ovo.

Pitao pre nekog vremena al bez odgovora, mozda se u medjuvremenu negde pojaviloangostura.jpg
ne verujem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...