Jump to content

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Tačno, zaboravio sam da u kalkulaciju stavim pinjole 50gr=250din a stavio sam ih u pesto. Pekorino sam omaškom stavio red veličina veći, treba 10gr=10din :isuse:

Tako sada kalkulacija iznosi 885din a i da uštedim na mulju ili stavim manje pinjola to je oko 800din. Ovo je bilo za 5 srednjih tanjira špageta.

Meni je ovaj ukus iz blendera bio odličan, ali ponavljam nikada do sada nisam probao nikakav pesto pa ni taj spektakularno neprevaziđeni iz avana. Morao bi da sprovedem slepi test a to verovatno neću nikada moći. A i da zaključim da je "avanski" bolji nemam ja za to živaca tako da ostaje blender. Drago mi je ako deleze nije krš, probaću i to.

 

već sam mislio da si krenuo da nas suptilno podjebavaš :)

 

elem, ja sam u životu probao samo taj barilin i svideo mi se, pa nedavno taj delezov koji mi je isto ok a jeftiniji.

 

čekam sezonu (proleće) pa da probam domaći kako banaćanin zapoveda, verujem mu da je sasvim drugačiji od kupovnog

Link to comment

Sezona za domaći pesto zavisi od bosiljak momenta. Ove godine sam prekasno posadio, 1.aprila. Godinu dana ranije sam iskusno parkirao četiri žardinjere ispod prozora u dnevnoj sobi. Super je porastao taman do momenta kada je prestalo da bude hladno pa da mogu da ga iznesem na terasu. Što znači da sam već krajem aprila - početkom maja imao domaći pesto.

 

Troškovi mogu da se smanje na štetu kvaliteta, tako što se koristi badem umesto pinjola. Mogu i alternative siru da se pronađu - onaj bački Čarnok je na primer nešto najbolje što je ovde napravljeno a da može da konkuriše italijanskim sirevima tog tipa. Kilo košta 1300 dinara

Edited by pacey defender
Link to comment

kod mene na pijaci 300 grama grane 500 dinara, dakle moze da se pojeftini jos :lolol:

 

 

jedi barilu i uzivaj. nekad je ima na rasprodaji i za 190 dinara. 

+1

mada, ja mozda jos i vise volim pesto roso. sve u svemu, to i onako jedem kada hocu da napravim rucak na brzaka. pravila sam jednom u avanu, sve po redu, sa pinjolama i pekorinom i dosta od mene... :-)

Link to comment

Ne, ali u Disu je 100 i kusur dinara

ok, hvala

 

Ne znam da li imam dis negde ovde al si me fino podsetio da ume da bude i u prodavnicama. Cini mi se da ga je univer imao prosle godine.

 

Svakako cu prvo da skocim u blok 70 jer tamo uzimam jos neke sastojke za kimchi. btw imaju brutalnu papriku gore u radnji. Pretpostavljam da su mrtve semenke u njoj al cu da probam da isklijam ove godine.

 

edit: 100 kinti u univeru

Edited by katamaran
Link to comment

Bela zgrada pa na drugom spratu. Obicne stepenice odmah posle pokretnih.

 

Kolko se secam ta paprika je 150 kinti pakovanje a ljuta je u p.m. Koliko se secam mera na 4.5 kg kupusa stavim 1.5 pakovanje te paprike i bude bas brutalan. Prvi put sam stavio 2 pakovanja pa niko sem mene nije mogao da jede (sto ima svojih prednosti)

Edited by katamaran
Link to comment

Ima li neko ideju gde nabaviti kondenzovano mleko?

 

U Veru više nema, kao ni u Metrou

Oni rinfuz zdrava hrana mada verujem da izuvaju...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...