Jump to content

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

I? Kakvi su?

 

meni su super, rostilj tiganj cesce koristim, a ovi tiganji su super kad treba da se nesto zapece u relni, zato sam ih doduse i uzeo..

 

jel se dimi puno pri upotrebi?

zanima me grill tiganj

 dimi onoliko kolko ulja stavis...

Link to comment

Ako nekoga zanima na Trgu Nikole Pasica neki sajam veganske ili presne hrane. Sinoc prosao a vidim da su i danas tu.

 

Probao neki falafel sto mi skoro privukao paznju na netu i nisam bas pao na dupe. Ja napravim daleko bolji.

Link to comment

jel se dimi puno pri upotrebi?

zanima me grill tiganj

 

dimi. prilično.

čak i kada stavim malo ili nimalo ulja.

 

ali vredi svaku paru. meso pečeno je sasvim drugačije od svega ostalog. 

plus što mogu lako da grilujem svašta nešto (tikvice, pečurke...)

Link to comment

dimi. prilično.

čak i kada stavim malo ili nimalo ulja.

 

 

 

 

 

e jbga :( sad sam u garsonjeri i stvarno ne mogu da dimim...a merkam ga vec godinama,cak sam mislila da ga kupim pa nek ceka bolje uslove..

Link to comment

Samo uljem se maže nakon upotrebe jer gus hoće da korodira,otuda i konstantno obgorevanje kod pripreme,pa ko u stanu bez aspiratora odluči da sprema nešto,nadrljao je.

Link to comment

Ako nekoga zanima na Trgu Nikole Pasica neki sajam veganske ili presne hrane. Sinoc prosao a vidim da su i danas tu.

 

Probao neki falafel sto mi skoro privukao paznju na netu i nisam bas pao na dupe. Ja napravim daleko bolji.

Nije da ste se bas ubili od interesovanja za ovo al cisto da prijavim da ih nema vise da se neko ne ispali pa da zapuca...

 

Izgleda su radikali smislili da one tezgetine budu stalno na trgu jer su se vratili ovi sa udzbenicima :isuse:

Link to comment

Zahvaljujem svima koji su pisali o pesto đenoveze i tako mi otkrili ovaj spektakularno dobar sos koji mi neznano kako do sada izmakao pažnji iako obožavam ital. kuhinju. Posebno banatjaninu čiji me je inspirativni tekst podstakao da se i sam okušam u spravljanju pesta mada doduše nemam avan od Karara mermera koji je oblikovao lično Henri Mur. Dobar je bio i blender. Malo mi je bilo slanije nego što volim iako jedem dosta slano. Možda sam negde pogrešio razmere ali nemam referentni ukus od ranije pa da uporedim. Sada sam kupio barilin pesto čisto da vidim na šta to liči iako banatjanin kaže da je to nebo i zemlja.. Nisam stavio ni pekorino, mrzelo me da to sad kupujem samo zbog ovog recepta. Ovi koji su ranije probali pesto kažu da je bio odličan i da je to to.
E sad nastaju problemi. Za spravljanje pesta sam očerupao jedinu saksiju bosiljka koju imam i šta sada. Gde zimi kupiti bosiljak i koliko to košta. Informacija sa pijace je da će doći neki iz Izraela koji košta 4000 din/kg. A kad smo već kod ove cene evo grube kalkulacije celog recepta:

Grana padano: 50g=175din
mulje:2dcl=250din
bosiljak:50g=200din
pekorino imlek 10g=100din

Ukupno 725din

 

Ovo je dvostruko skuplje od tegle 190 gr uvoznog pesta a ima  u maxiju i neki deleze koji je jeftiniji ali verovatno krš. U svakom slučaju nije jeftina zabava ali je jako ukusno i opet bi to pravio samo da nađem nesretni bosiljak. 
 

Edited by Luther
Link to comment

Iz blendera ispalo OK!?  Hmmm, sumnjičav sam. Ja sam iz blendera dobijao bezukusnu zelenu smesu.

Ako si u Beogradu, svežeg bosiljka ima često u Metrou (uglavnom uvozni, skup, a ponekad bude domaćeg) i ponekad u Tempu (kesica je ispod 100 dinara).

 

A deleze pesto uopšte nije krš.

 

 

edit: 10 g pekorina 100 dinara? podjebavaš li?

Edited by Frile
Link to comment

banacanin je mozda zaboravio da ti napise da je pesto kod nas sezonski sos, jer nema bosiljka preko cele godine. a i na ulju mozes da ustedis, litra moninija na pijaci 800. 

 

 

meni barilin pesto ima ukus vegete, ali kad sam pocela karijeru jedenja pesta, bio mi je super. dakle, do sledeceg leta vezbaj s barilom, pa onda kreni s domacim. 

 

sad jedem industrijske s maslinovim uljem. kod nas je nekad bilo granora, koji je bio odlican, ali ga vise nema. dovucem iz inostranstva kad sam u prilici. de cecco je onako, dosta je slan. dobila sam, inace, dve male tegle zanatskog djenoveskog pesta, njih cuvam za posebnu priliku. 

Edited by darling
Link to comment

Tačno, zaboravio sam da u kalkulaciju stavim pinjole 50gr=250din a stavio sam ih u pesto. Pekorino sam omaškom stavio red veličina veći, treba 10gr=10din :isuse:

Tako sada kalkulacija iznosi 885din a i da uštedim na mulju ili stavim manje pinjola to je oko 800din. Ovo je bilo za 5 srednjih tanjira špageta.

Meni je ovaj ukus iz blendera bio odličan, ali ponavljam nikada do sada nisam probao nikakav pesto pa ni taj spektakularno neprevaziđeni iz avana. Morao bi da sprovedem slepi test a to verovatno neću nikada moći. A i da zaključim da je "avanski" bolji nemam ja za to živaca tako da ostaje blender. Drago mi je ako deleze nije krš, probaću i to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...