Jump to content

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

u Muza radnjama (ima ih po Ns-u prodaju sir i mlecne prizvode) pojavili se Jamie Oliver pesta i paradaiz sosovi,nemam pojma da li su original..nisam probala ali

izgledaju dobro i dobar im je sastav- ima pomalo mulja ima grane padano ima pinjola,indijskih oraha,parmezana...teglica pesta 270din ima bosiljak,sun draied tomato i neki sa crnim lukom(36%)..

Link to comment

u Muza radnjama (ima ih po Ns-u prodaju sir i mlecne prizvode) pojavili se Jamie Oliver pesta i paradaiz sosovi,nemam pojma da li su original..nisam probala ali

izgledaju dobro i dobar im je sastav- ima pomalo mulja ima grane padano ima pinjola,indijskih oraha,parmezana...teglica pesta 270din ima bosiljak,sun draied tomato i neki sa crnim lukom(36%)..

 

ne znam stvarno kako, obzirom da je u UK 2,5 - 3 funte

Link to comment

šta znači original? da ih je džejmi sam mleo?

 

ne, sigurno nije bez licence, niko se sa time na zajebava, ako na to misliš

 

međutim, proizvodi su sranje na nivou svih drugih supermarket pesto soseva

 

uzmi i napravi sama, avan, bosiljak, bluk, dobro hcmulje, grana, malo pinjola i vrlo malo pekorina, pa da vidiš šta je pesto. nebo i zemlja

Link to comment

Ma da realno je to šarena laža. A ima ovde ko je otkupio prava na džejmijeve knjige, cenim da mu je i ovo delokrug, ne bi to prošlo tek tako...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

šta znači original? da ih je džejmi sam mleo?

 

ne, sigurno nije bez licence, niko se sa time na zajebava, ako na to misliš

 

međutim, proizvodi su sranje na nivou svih drugih supermarket pesto soseva

 

uzmi i napravi sama, avan, bosiljak, bluk, dobro hcmulje, grana, malo pinjola i vrlo malo pekorina, pa da vidiš šta je pesto. nebo i zemlja

 

Plus milion. Otkad sam počeo sam da pravim pesto, uopšte mi nije jasno kako neko može da kupuje gotov u samoposluzi. Za pola sata možeš da napraviš nešto što će ti posle trajati nedeljama.

Link to comment

Plus milion. Otkad sam počeo sam da pravim pesto, uopšte mi nije jasno kako neko može da kupuje gotov u samoposluzi. Za pola sata možeš da napraviš nešto što će ti posle trajati nedeljama.

 

ja sam par puta pokušava (davno doduše) i ispadalo je loše...

zaključio sam da je to zato što previše meljem bosiljak pa on oksidiše i izgubi ukus

Link to comment

imam fora za to, a ja sam inače, sasvim slučajno, pre dve godine u Italiji upao na neki seminar o pravljenju pesto sosa, posle koga sam se istog dana takmičio u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Đenovi. bio zadnji i to jer sam preterao sa belim lukom, a sve drugo bilo kul :lol:

ostali mi kecelja, kačket i znanje za uspomenu

 

naravno, veoma je lako, samo mora da se drži razmere sastojaka i redosleda postupaka (tako bosiljak ne oksidira), a razlika između tog pesta i onaj iz blendera neuporediva. o gotovima da ne pričamo

 

kad uhvatim malo više vremena ispisaću sve po redu

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...