Jump to content

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ipak je do ubranog :) Najsladje mi je usput da pojedem neko voce. Dzenarike raznih vrsta, visnje, kupine.... Ima i smokava al mi nisu zanimljive jer ne mogu da se nakanim ni svoje da naberem.

 

Ova breskvica je uz samu prugu i opkoljena sibljem pa sam mislio da ima sanse da me saceka al avaj. neko preskocio onu njihovu ogradu, pomlatio siblje i celu je obrao  :cry:

 

Trenutno samo kupina ima. Ove godine su dzenarike brali ko blesavi pa ni njih nije bilo lako naci.

 

Sad znam za petnestak nicijih stabala oraha pa cu da vidim hocu li tu nesto da radim :)

Edited by katamaran
Link to comment

samo da se ipsravim, odnedavno i kod nas ima heljdinih pahuljica u prodaji  :wub:  proizvodjac je firma slavuj, ja ih pazarila u prodavnici zdrave hrane kod nas, pa pretpostavljam da ih u bg i ns takodje ima...evo ih ovde . ukus im je savrsen, apsolutno su iste kao one koje sam u moskvi koristila. sveze, krckave, specificnog ukusa /pa se mozda nece bas svima svideti./

 

Знаш зашто су  ''апсолутно исте као оне у Москви''? Зато што  јесу руске. :lol: Пише на полеђини кесе.Русија град Курск.Стварно су одличне! :thumbsup:

Link to comment

kod mene iza zgrade ima drvce sa breskvama velicine omanje dinje, kad padnu na zemlju rasprste se na sve strane, nebranjeno je

mogu da ti posaljem koordinate ako volis da beres

Link to comment
  • 2 weeks later...

Tražiio naravno, ali jok-ni za lek.

 

danas na bajloniju videla sam na nekoliko mesta prodavce sa vrecama bosiljka. ako nema na pijaci, sigurno ima u malom kalenicu. i to sam videla prekjuce. zovi ih telefonom i pitaj pre nego sto krenes, oni snabedevaju i ugosittelje, pa se desava da veliki kupac pokupi sve. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

koje kapare koristite?

 

ja sam poslednji put kupila one grcke iz maxija ali mi nisu nesto legli a nemam pojma sta jos ima na trzistu

Imas ove u idei.Turski,ali nase pakovanje.

 

Mozda ti nisu legli zato sto ih nisi dobro isprala?

Edited by sandine
Link to comment

ti grcki nekako nisu ni ukiseljeni ni usoljeni pa jos kad bih ih isprala ne bi imali nikakav ukus a ostajao bi samo cudan miris ni blizu karkteristicnom mirisu kapara nego vise na vlazan spajz..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...