Jump to content

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

sto?

 

ja ne jedem pasulj a nisam izludela da ga kuvam 3sata za jednu osobu..a taj u konzervi je samo obaren bez dodataka i nista mu ne fali..isto kao sto je ok za salate tako je ok i za varivo

 

ali ko voli da se maltretira slobodno moze  :fantom:

Edited by ivy
Link to comment

Ne mora da se kuva tri sata ako se prethodno zamoči, al' ajde. Nego što taj pasulji iz konzerve nema uopšte isti ukus, a i pun je hemije i kojekakvih konzervansa. A i kad se stavi da se kuva nije baš da mora da se bakćeš oko njega, šporet ti lepo odradi sav posao.

Link to comment

Ne znam na koji pasulj mislite, ja mislim na Uncle Ben's na primer, koji ima onu sluzavu tekućinu koja ne može tek tako sama od sebe da se napravi. No svejedno, ukus mu je bitno drugačiji.

 

edit - a i sama faktura, drugačiji je "za pod zub", zrna se na drugačiji način raspadaju, konzervirani ima onu neprirodnu ujednačenu mekoću.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

i ja koristim samo one ''klot'' - crveni pasulj, sociva, naut...bez sosa, paradajza, secera...najcesce bonduelle marke, ali nekad uzmem i podravku ili delese...nema tu nikakvih aditiva ni dodataka.

Link to comment

U pravu je Kobni, apsolutno nije isto.

 

Ja sam napisao da to jedem iz nužde, a koristim i te konzerve klot pasulja za salata, ali to je drugo, druga tema

 

Priča ide o gotovim zamrznutim jelima, koja su, po meni, apsolutni užas. Imitacija hrane, sa nekakvim kalorijskim vrednostima

Link to comment

Inače, ko nema vremena, a hteo bi nešto da pasuljasto da skuva, mogu da preporučim mungo pasulj - ne treba da se zamače, kuva se jedno pola sata otprilike, zrna se raskuvaju skroz. Kad sam se ranije hranio makrobiotički samo sam ubacivao sitno seckan crni luk, pa na kraju dodavao soja sos. Sad isto skuvam sa lukom, pa pred kraj dodam one "mozaik kocke" (sitni otpaci od pršute) i beli lukac i začine u zavisnosti od raspoloženja. :)

Link to comment

Kako mi jutros reče prodavačica u "Kruna komercu", završila se sezona "Biserovog" ovčijeg kiselog mleka, pa ga više neće dobijati. Nego, s obzirom na to da su u Veru još pre jedno šest meseci skroz batalili uvoz Šparovog pirinča i sočiva koji su bilo dobrog kvaliteta i još prikladnije cene, čije sočivo sada preporučujete? . 

Link to comment

u maksiju ti je trenutno snizenje ovsa,  cena mu je nesto niza nego na toj slici, kod nas danas bio 180 dinara pakovanje od 350 gr. ja ga nisam nikada koristila u zrnu, ali pretpostavljam da je slicno kao sa ostalim zitaricama... heljde imas u svakoj prodavnici zdrave hrane i mislim da je oko 150 din kilogram /ili 300 din - uvek kupujem puno artikala pa nisam bas sigurna, znam da nije neki izdatak/. nju na zalost i ne mozes kod nas da kupis u obliku pahuljica, dok je skandinavci i rusi koriste mnogo vise nego mi i imaju je i u tom obliku, ja sam ih obozavala ...

samo da se ipsravim, odnedavno i kod nas ima heljdinih pahuljica u prodaji  :wub:  proizvodjac je firma slavuj, ja ih pazarila u prodavnici zdrave hrane kod nas, pa pretpostavljam da ih u bg i ns takodje ima...evo ih ovde . ukus im je savrsen, apsolutno su iste kao one koje sam u moskvi koristila. sveze, krckave, specificnog ukusa /pa se mozda nece bas svima svideti./

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...