Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ziveo sam gore u Marije Bursac pa solidno poznajem i taj kraj :)

 

Naletecu uskoro.

 

Ne zalazim mnogo u Aman al sam primetio da umeju da dobiju nesto zanimljivo za smesne pare pa da ga onda nikad vise ne dobiju. Pre par meseci pored kase bila naslagana gomila francuskih dizon senfova (regular i anciene) za 80 kinti teglica i cini mi se da ih vise ne dobijaju. 

 

Srecom sam imao kintu kod sebe pa sam uzeo gomilu. Mesec pre toga mi nesto trebao dizon i nema ga nigde ni za lek. Cak ni u onoj francuskoj radnji u Ilije Garasanina. Jedva ga nekako iskopao u onoj radnji ispod Beogradjanke.

Edited by katamaran
Link to comment

Da ne misliš na ovu?

 

jpeg

 

ako je odgovor potvrdan, da dobro pazim što se tiče tvojih prehrambenih preporuka.

Što? Mislim, da znamo i mi ostali...
Link to comment

Na tu mislim. Probao sam minimalno parcence al mi se dojmila. Daleko lepsa od Frikomove.

 

edit: po svemu sudeci nije ni Italija ni Poljska nego Francuska

 

http://www.stefano-toselli.com/

 

moglo bi ih biti i u francuskoj radnji ispod Tasa.

 

edit 2: gledam nesto taj sajt sa kog si linkovao sliku. Ovo valjda ima u Rodi?

 

jpeg

 

ne mislim na to konkretno jelo nego na marku. Jednom sam naleteo na nesto slicno u podzemnom prolazu na vrhu Nusiceve al to vise nije Roda.

Edited by katamaran
Link to comment

Silbo je distributer tog zla, kapiram da može da se nađe još povoljnije u njihovoj cash and carry radnji u birčaninovoj, radnim danima do 4, subota do 2.

 

pošto radim za njih, imao sam tu nesreću da je testiram. ne znam kakva je frikomova, ali dete bez ruku na esidu bi napravilo bolju domaću od bilo kakvih sastojaka.

Link to comment

Mozda sam bio gladan pa mi je zato legla mada se o ukusima ne raspravlja. Vidim na drugoj temi Banatjanin odusevljen kebabom a yolo ga pljuje sve u 16.

 

Hvala za tip za Bircaninovu. To mi je blizu pa cu se sutra svrcnuti.

 

ja sam pravio vrhunsku domacu po receptu sa italianfoodnet al me kosta ko svetog Petra kajgana. Ovo mi je kul da me zelja mine za 500 kinti kad mi se prijede. Ono malo sto sam probao legla mi je vise nego neke sa donesi.

Edited by katamaran
Link to comment

nzm, podseća ukus na lazanju, tu je neki šatro sir, neko meso, ali cepa takav industrijski ukus iz toga da mi nije dva dana bilo dobro.

 

lazanju je bar pičkin dim napraviti. testo, bešamel, malo mesa, paradajza i sira, začini, ionako je teško jelo, bude tu za četvoro da se ošuri od ždranjidbe.

Link to comment

jbt...

 

jedino gotovo jelo koje kupujem je karneksov posni pasulj, kome dodam kranjsku i eto obroka i po

 

a i to samo zato što skvo neće da jede suljpa. kad skuvam, onda se razvlači po frižideru danima, pa sam se smorio i ne da mi se

 

ona ponekad kupi neke gotovo raviole, ja redovno ispizdim što "baca pare na industrijsko đubre"

Link to comment

i ja tako...i pasulj i socivo i naut, a nekad i smesam sve. prvo stavim malo zrnevlja odmah sa lukom, paprikom, blukom, zelenima i paradajzom /sokom/ pa nakon petnaestak minuta izblendiram, bude gusto i kao potaz, a onda dodam ostatak iz konzerve i kuvam jos petnaestak minuta, dodam persun, bosiljak, ruzmarin...i to je to. moze da se pravi i za jednog i za cetu, a ja to bas cesto jedem, ali ne volim da pravim puno niti da dva dana jedem isto, pa mi ovako skroz zgodno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...