Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Hvala, drugari!

 

Sad mi je sve eskaliralo, moram i da pribavim i rebra ogromnu količinu da izmariniram včrs.

 

Inače, moram priznati, ja sam gadljiva na to upravljanje mesom. Ne znam kako ću. Pratiću recepte odavde.

Donesi meso, ja ću da ti napravim sve
Link to comment

Poslednja sam bila u društvenoj igri i moram da kupim meso za roštilj sutra. Gde je najbolje da kupim meso? Mama mi kaže da idem kod Turkovića ili u neku mesaru iz Kraljeva u Njegoševoj. Bitni su mi ćevapčići da su kao u BiH.

Ta mesara u Njegosevoj je Kotlenik iz Ladjevaca. Zadnjih 10 godina tamo uzimam cevape, nijedan drugi cevap mi nije ni priblizno dobar kao tu. Juneci su oko 650 din, a imaju i neki Cugin cevap od oko 450 din. Ovi skuplji su mnoooogo bolji.
Link to comment

Kupila sam juče glupa juneća rebra. Kod nas nema nigde baby back rack da se kupi, pa su to neke velike komadine koje je mesar morao da mi seče po mojim uputima. Meni se sve ovo nevidjeno gadi, ali eto moram da skockam to za petnest ljudi. Sinoć sam to stavila u pac od ulja, soy, paradajz paste pomalo, kašike balzamika, vustera, soli, bibera, belog luka, dižona, malo halapenjo sosa, slatke paprike i majčine dušice. Onda sam svako parče posebno uvila u foliju i u pleh ulila prst vode, poredjala paketiće i sad se ono peče već 3 i po sata na 140. Otvorila sam sad jedan paketić, meso je mekano, ali je gadno nekako, kao kuvano.

 

Sad još malo ću da prebacim te paketiće 6km od kuće i da ih stavim na gril. Mislila sam da glazuru radim od soka od jabuke, smedjeg šećera, vustera i malo kečapića. Ambicije su mi nivo da prodjemo grupu.

Link to comment

Malo si obrnula ali biće ok ne brigaš . Ja sam imao varijantu da ih zapečem na tiganju plehu pa onda vino kljuk u rernu...

Biće ok...

Ali brate što se toliko mlatiš pre roštilja?

Zrebala si lepo roštiljsko da uzmeš pobacaš na roštilj tamo gde roštiljate i eto...

 

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Rebra su mi ispala total success! 

 

Crkla sam mažući glazurom, sve dimi od šećera. Na kraju sam samo slikala poslednje komade jer mi više nije bilo bitno ako zagore. 

 

14xnz85.jpg

 

Optimalno sam ga odradila u rerni. Taman fino i tender da kosti otpadnu ako malo jače cimneš, a opet da je celovito.

 

Sad znam i kako ću da korigujem sledeći put marinadu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Trazim gotove lazanje iz Amana. Proizvodjac je ili iz Italije ili Poljske.

 

Za klasu bolje od onog frikom sranja. Ako neko snimi u lokalnom Amanu molim za info. Kod mene se rasprodalo  :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...