Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Imas i kod Kalenic pijace dobru radnju sa srafovskom robom, pogledaj i tu ako ti je usput. Trazi prohromske srafove i sajbne.

Link to comment

u maksiju ti je trenutno snizenje ovsa,  cena mu je nesto niza nego na toj slici, kod nas danas bio 180 dinara pakovanje od 350 gr. ja ga nisam nikada koristila u zrnu, ali pretpostavljam da je slicno kao sa ostalim zitaricama... heljde imas u svakoj prodavnici zdrave hrane i mislim da je oko 150 din kilogram /ili 300 din - uvek kupujem puno artikala pa nisam bas sigurna, znam da nije neki izdatak/. nju na zalost i ne mozes kod nas da kupis u obliku pahuljica, dok je skandinavci i rusi koriste mnogo vise nego mi i imaju je i u tom obliku, ja sam ih obozavala ...

Tnx!  Vidim ovaj Lučarov ljušteni ovas dosta jeftiniji od ostalih, ispod 200din za kg.

Link to comment

U novootvorenom maxiju ima halapenjo, habanero, čili, sve po 400 dinara kilo. Plus razni mixevi ljutih po 200 dinara pola kile

Kako i žutiparadajz, ljubičasti, crni, po oko 500 din za kilo

 

 

I dalje nema kiselih jalapenosa?

Link to comment

I dalje nema kiselih jalapenosa?

Pa sto sam ne ukiselis ako vec ima svezih?

 

 

Ja cu serrano po nesto drugacijem receptu

 

 

 

 

@Renne

 

Jel vazi ono sto meni rekose na fejsu da ih ima oko 60 komada u kili? Mogao bih da ukiselim i halapenjose. (a ni popersi mi nisu mrski) Takvi zeleni nisu idealni za seme al mislim da nisu i neupotrebljivi, samo je procenat klijavosti daleko manji nego kod sazrelih.

 

Mozda ni ovi moji mutirani halapenjosi ne bi bili losi ukiseljeni. Preljuti su, al bi kiseljenjem izgubili gro ljutine ako se ne varam. Eno ga Haralampije jede ukiseljeni fatali :)

Edited by katamaran
Link to comment

U Cika Ljubinoj naravno nema halapenjosa. Bilo samo nesto crvenog habanera al me to skroz ne zanima. Pricali ste o 400 kinti kg a ovde ga cene 500.

Edited by katamaran
Link to comment

Imas u tempu na vilinim vodama. 450 kilo i zeleni i zreli(crveni). Prosle nedelje sam samo zelene belolucio. Odlicno su ispali jer su mesnati. Ove nedelje sam i crvene i zelene, ali kad se crveni ispeku slabo sta od njih ostane ali je ukus odlican. Kao onee crvene silje samo ljute :)

Link to comment

Moracu da skocim. Mada kad ja odem ima garant da nestanu kakve sam srece.

 

jos uvek nisam uspeo da nadjem pemy ancho sos. Da ga nisam video na maxi shop online ne bih ni verovao da postoji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...