Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Šta je tačno tj. kako se zove kale kod nas?

Raštan, zelje, a čini se i ultrapopularni kale pripadaju istoj vrsti i grupi kultivara (Brassica oleracea/Acephala), ali nikako da skontam ima li ga kod nas i pod kojim imenom?

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

zove se kelj ali kelja ima razlicitih vrsta, u glavici, solo listovi, kovrdzavi koji se u nemackoj trosi kao gruenkoehl itd

 

rastana ima kod jednog cikice na mojoj pijaci, mislim da je veza listova 50 din.

Link to comment

pa nisu tek sada, ima tome dosta vec. 2009 je po svakom jebenom juice baru u san franciscu glavni hit bio cale juice kao baza a kapiram da ni tada nije tek pocelo....

Link to comment

zove se kelj ali kelja ima razlicitih vrsta, u glavici, solo listovi, kovrdzavi koji se u nemackoj trosi kao gruenkoehl itd

 

rastana ima kod jednog cikice na mojoj pijaci, mislim da je veza listova 50 din.

 

 kako se zove tvoja pijaca, pa da prosetam do nje.

Link to comment

jeste, samo je to cikica koji je malo zavucen u zadnjem delu pijace (prema buvljak delu, parking), od sredine pa malo prema njegosevoj.

 

prepoznaces ga, lepo opeglana kosulja, mrsav, sed, onizi, tanki brconi. totalno old school. to inace sadi njegova zena a on samo prodaje, jednom mi je prodao nesto sto nije znao sta je i nikada vise nije to ponovo imao  :lolol:  (neka hrskava salata tipa rukole ali sa debelim listovima i daleko ukusnija)

 

imao je rastan pre par nedelja, nisam izlazio neko vreme

Edited by yolo
Link to comment

hvala ti.tako si ga slikovito opisao da cu ga garant pronaci. :) plus sto volim da bazam po pijacama.

letos na zemunskoj pijaci kupila neki mnogo lep krupnog lista rastan, pa uvijala sarmu i bas sam se primila,

tako da vise ne pravim sarmice od zelja nego samo od rastana

.zemunski pijac jos sredjuju tako da ne mogu da navatam tu zenu od koje sam kupovala.

Link to comment

Obicno se bari sa krompirom zajedno, a između se stavi malo suvih kostiju ili mesa, ko šta ima.

 

Ja kad nađem krupnije listove, pravim sarmu, bez mesa.Samo pirinac i malo narendane šargarepe.

 

Ne škodi kad se sipne malo belog vina dok se krčka.Klopa se uz mileram ili pavlaku.Lepo i je i sutradan, ako ostane. :lol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Koja maslinova ulja koristite i gde ih nabavljate? Spominjala su se istarska, grčka, crnogorska, đe ima sve to? 

Dudo, gde nabavljaš ono tvoje grčko od 5e/l?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...