Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

ovo je super i kad se prepolovi/ucetvori (zavisi koliko je veliko) pa se preko baci slana srdelica, kap limuna i malo bibera. kupio foru na nekoj zurci,mnogo dobro. 

 

sirova endivija ili prethodno propržena?

Link to comment

Ako već neko nije negde drugde zabeležio: krenula je sezona ovčijeg kiselog mleka marke "Biser", viđeno i danas kupljeno u Kruna komercu. Bilo bi lepo da, kao i lane, potraje do kraja jula.

 e hvala za info. zeljno sam ga iscekivala, danima gledam u rodi jel stiglo..

Link to comment

sirova endivija ili prethodno propržena?

ja jeo sirovu. verovatno bi bilo dobro i da se baci na vreo tiganj na kratko al nije ni ovako 'rskavo lose. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

malo je glupo da ja iz provincije dajem savete, ali ja sam u merkatoru /u novom sadu/ nekada nabavljala suve masline /pre godinu dana npr/ ili u univeru kod nas u zr, pa bi trebalo da ih ima i kod vas, s tim sto su ove iz merkatora bolje.  

Link to comment

malo je glupo da ja iz provincije dajem savete, ali ja sam u merkatoru /u novom sadu/ nekada nabavljala suve masline /pre godinu dana npr/ ili u univeru kod nas u zr, pa bi trebalo da ih ima i kod vas, s tim sto su ove iz merkatora bolje.  

provincijalka zna!

u merkatoru ih ovih dana retko možeš naći al su neuporedivo bolje od maslina iz univera

Link to comment

Bila neka specijalizovana maslinarska radnja u M. Dimitrijevića, držali su 10ak vrsta grčkih maslina (među njima i sušene), ulje sa M. Lošinja, pirotski sir... na uglu sa D. Đerđa. Valjda nisu zatvorili.

Link to comment
  • 2 weeks later...

zna li neko gde ima da se pazari maslinovo ulje u spreju /tako neko, otprilike/? pokusala da stavim ulje u neku ispraznjenu bocicu sa mehanizmom za prskanje u kojoj je bio kiseonik, ali je taj mehanizam neprilagodjen gustini ulja, pa to, istina, funkcionise, ali se ne rasprskava bas kao sto sam zamislila. a treba mi sad kad je pocela sezona paradajza, kada pravim kaprese, najzgodnije mi je da rasprscem ulje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...