Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

molim :)

 

kupila sam juce zadnji, stavila sam ga u vodu, danas cu ga kuvati. odlican je, cist, mesnat, beo, jako sam zadovoljna. rekao je da ce sledeceg vikenda biti jos. 

 

 

banacanine, kad budes potapao bakalar, izmenjaj sto vise voda u 24 sata, 5, 6. prvu baci odmah posle sat vremena. kod usoljenog je poenta da se izbaci so, a ne da se rehidrira. mozda bih sledeci put cak u kuvanju prvu vodu bacila posle 10ak minuta, pa kuvala u novoj. ali meni je prag tolerancije na so dosta nizak. izmerila sam, od 700 grama usoljenog, dobila sam pola kilograma cistog skuvanog mesa. nije mi usmrdeo kucu u prvom kuvanju. odlican je! napravicu zalihe :)

Edited by darling
Link to comment

yeah! to volim da čujem!

 

a najvolijem cenu. ove zime ga nisam pravio najpre zbog organozovane pljačke za poprilično jadnjikave komade onog osušenog

Link to comment

@ Belch

 

Nadje li dizon ispod tasa kad sam te onomad poslao? Danas nemaju skoro nista iz Francuske a cujem da vec neko vreme tako stoje stvari.

Link to comment

Koliko košta tahini?

 

300 g 350 dnara.

 

reko mi je grk da radi svakog dana, petkom dolazi roba, i ta famozna feta, koju opet nisam kupila jer se rasprodala. al bakalar jesam :)

Link to comment

potrebne su mi dobre, tanke, sveže roštiljske kobaje (da nisu ljute)

 

zna neko?

Imala, bar dok sam ziveo u kraju,  mesara na Djeram pijaci, na onoj strani blize Vuku. U rafu je neko Imesovo djubre, uglavnom mora da se prodje "necu tu nego onu drugu" prica, da izvuku ispod pulta njihovu domacu...

Link to comment

Hm... Agropapuk ima smisla, Đeram mi je prekosveta, a kobaje iz Maksija začinjene baš kako ne volim...

 

Uzimao sam ranije kod Martinovića, ali on više ne postoji...

 

Dođe mi da kupim špric za kobasice i sam pravim kilo - dve kad mi treba

Link to comment

kod Nade na cvetku, tanke, roštiljske, malo ljute, sjajne

 

ed.

zapravo mislim da ima iste takve ali koje nisu ljute ni malo

Edited by dùda
Link to comment

Šta je Kozara?

 

(da ne misliš na Martinovića kog pominjem? Mesara - market, tamo pre Univerexporta?)

 

ako od martinovića ideš napred dokle god možeš, udaraš u kozaru. okretnica busa 89, ranije i 95.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...