Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

ja uso danas. ladno su napravili radnju orijentisanu na bogate tupsone koji su glupi ko kurac pa nece da primete da cak i u prosecnom maksiju ima sve to, za 20% manje para. sad, ne znam za marinirani biftek ali jebo biftek koji moras da mariniras. nije to rozbratna jbte.

 

baš tako, ja ušao pre neki dan, nema tamo ničeg delikatesnog, samo besmisleno skupog

Link to comment
  • 2 weeks later...

U Cumicu 340 kinti teglica. Ima fattoush da me kosta ko djavo :)

 

Prosetacu se do Cumica al svakako hvala na ponudi :)

 

 

 

 

btw na sta ga obicno stavljas?

Link to comment
Sumak ili Ruj je pomalo smolastog i kiselkastog ukusa, podseća na limun. Vrlo je popularan u Turskoj i Iranu, gde se njime obilno posipa pirinač. Sumak je izrazito važan začin u arapskoj, a pogotovo u libijskoj kuhinji gdje se koristi kao kiseli medij (kao što zapadnjaci koriste limun i limetu a Azija tamarind). Sumak je dobar sa piletinom, graškom, patlidžanom, ribom i plodovima mora, jagnjetinom, sočivima, sirovim lukom, pinjolima, orasima, jogurtom. Ako se pomeša sa jogurtom i svežim začinskim biljem poslužiće kao ukusni umak ili prilog.

 

Kad me je prosli put zaintrigirao hteo sam da sadim ruj :)

Link to comment

na kalenicu postoji tezga koju drzi grk koji prodajte grcku hranu: ima tahinija, leblebija, alve, kapara, ulja, paradajza u ulju, incuna, raznih grckih suvih mahunarki, sarmica. to je sve manje vise dosadno i ima svuda. ali, grk prodaje i usoljeni bakalar, kilo 1500 dinara (bakalar mu je lep, beo, cist), i ima i grcke fete, koje danas za mene nije bilo, rasprodao, al bice sledeceg vikenda. ima i kondenzovanog mleka. (usoljeni bakalar je lakse rehidrirati od suvog koji se prodaje kod nas, samo se opere so i potopi se u ladnu vodu, koja se promeni na svakih par sati. mislim da ce vec sutra biti okej za kuvanje.) 

 

nasla sam na kalenicu i vivani (cokoladu a klase) za 100 dinara, ovu, a ima i sa mentom, takozvani pfeferminc

Link to comment

na kalenicu postoji tezga koju drzi grk koji prodajte grcku hranu: ima tahinija, leblebija, alve, kapara, ulja, paradajza u ulju, incuna, raznih grckih suvih mahunarki, sarmica. to je sve manje vise dosadno i ima svuda. ali, grk prodaje i usoljeni bakalar, kilo 1500 dinara (bakalar mu je lep, beo, cist), i ima i grcke fete, koje danas za mene nije bilo, rasprodao, al bice sledeceg vikenda. ima i kondenzovanog mleka. (usoljeni bakalar je lakse rehidrirati od suvog koji se prodaje kod nas, samo se opere so i potopi se u ladnu vodu, koja se promeni na svakih par sati. mislim da ce vec sutra biti okej za kuvanje.)

 

nasla sam na kalenicu i vivani (cokoladu a klase) za 100 dinara, ovu, a ima i sa mentom, takozvani pfeferminc

kako vivani moze da kosta 100 dinara?

Link to comment

mislim da su to kradene cokolade, a posto kod nas vivani nije poznat trzistu, ko na primer, lint, onda je daj sta das, makar i 100 dinara. uostalom, nije bas da mozes da biras ukuse. meni je ta od nane bljak. a mozda su i sa rasprodaje, posto im rok istice u junu 2016. lintovi su, inace, na kalenicu 200 dinara. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...