Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Famozna radnja na drugom spratu ili negde drugde? Ako si bio u toj radnji kako stoje sa instant supama? Poslednji put kad sam bio nisu imali skoro nista a rece mi da oko nove godine treba da dobiju nove kolicine.

 

imali su neke instant supe tamo, ne znam da li je to sto si cekao. radnja im deluje zakrceno robom koja je stigla.

 

tamo sam kupio udon nudle, vijetnamski rice paper sam kupio u onoj dobroj radnji u starom delu na spratu.

Link to comment
radnja im deluje zakrceno robom koja je stigla

 

Nice :) Svraticu

 

dobroj radnji u starom delu na spratu

 

Ta mi je nepoznanica. U starom delu znam samo onu u prizemlju sto gleda prema Jurija Gagarina. Ta je valjda na terasi iznad i isto gleda napolje? Prosli put sam prosetao tu i nisam video radnju nego samo par mesta sa klopom.

Edited by katamaran
Link to comment

Nice :) Svraticu

 

Ta mi je nepoznanica. U starom delu znam samo onu u prizemlju sto gleda prema Jurija Gagarina. Ta je valjda na terasi iznad i isto gleda napolje? Prosli put sam prosetao tu i nisam video radnju nego samo par mesta sa klopom.

 

sa druge strane, gleda na savsku stranu.

Link to comment

Kod neke bake na pijaci pretp? Znaš neku proverenu™?

 

da, samo sto nije baka, nego violeta iz borce koja prodaje sir, a vikendom donosi sveze pomuzeno mleko. cak i na pijacu stize kasnije, ne pre 8, jer ceka da svekrva pomuze krave. mleko kad stigne jos je mlako, pravo iz kravlje sise. litar 100 dinara. 

bajlonijeva pijaca, mlecna hala, druga vrata kad ulazis iz dusanove, prva tezga levo. prodaje kravlje sireve, ovcji, ovcje kiselo, jaja i mleko. zove se violeta, iz borce je, ne mozes je promasiti. 

Link to comment

aaa violeta carica, ona je valjda vec treca generacija koja prodaje sir na bajloniju. moj zamalo tast je pre 20 godina kupovao najbolji ukajmakceni sir od njenih predaka, gajim lepe uspomene na sir koji nam je pomogao da prezivimo rat (u bosni, crni humor) i sankcije.

Link to comment

ne znam brate u cemu je fora, ali to je kada punomasni sir potpuno izgubi konzistenciju i pretvori se u nedefinisanu masu koja je delom sir, delom pavlaka, delom kajmak. ako hoces da ti pokazem, javi kad dolazis na kalenic pa idemo kod zene iz resnika (ili ripnja, nesto na R da ga jebem).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...