Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ja u radnjama u mojoj okolini nisam nalazio u skorije vreme. Valjda im se vise isplati da prodaju i kosti uz krmenadlu pa zato i nisu prodavali ovako otkosceno u komadu. 

Link to comment

ko voli neobicnije pirince price leader ima super kombinaciju long grain, crvenog i crnog, oko 250 din za pola kg. lepo se kuva, zadovoljan sam - spremao sam ga kao basmati, da ispari voda tokom kuhanja i super je ispalo.

Link to comment

Pravilnik o kvalitetu i drugim zahtevima za so za ljudsku ishranu i proizvodnju namirnica

Član 3
So za ljudsku ishranu je morska so, evaporisana so ili kamena so, koja ispunjava zahteve propisane u članu 6. ovog pravilnika i koja mora biti jodirana u skladu sa članom 7. ovog pravilnika.

Član 7

Sadržaj joda u soli za ljudsku ishranu mora da bude od 12 do 18 mg/kg soli, ili od 16 do 24 mg kalijum-jodida po kg soli, ili od 20 do 30 mg kalijum-jodata po kg soli.

Edited by Haralampije
Link to comment

i bas pise da nije jodirana? neko mi je prodavao foru da je zabranjen uvoz....  :cry:

 

a sto ne donosis so iz inostranstva? ja vec godinama nisam kupio so u stradiji. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...