Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

utorkom. uvek pitajte mene ^_^

offtopic/

gospa bubo, kad se vec nudite, imate li saznanje jesu li izbacili i NG zezalice, konkretno treba mi puuuuuno sijalicica/svetlasaca onih kao za jelku, pa da znam da li da se zapucujem?

ontopic/

Link to comment

offtopic/

gospa bubo, kad se vec nudite, imate li saznanje jesu li izbacili i NG zezalice, konkretno treba mi puuuuuno sijalicica/svetlasaca onih kao za jelku, pa da znam da li da se zapucujem?

ontopic/

nisam bila neshto skorije, mada moram, zbogradi kin-dzong-un ljutih pekmeza, pozderalo se. kolko do prekosutra cu biti upucena, za sjutra nisam sigurna.

Link to comment

Na Wikipediji o kefiru:

 

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80

 

Ovaj pasus:

 

Разлика између домаћег и куповног кефира[уреди]

Домаћи кефир је припремљен на традиционалан начин, уз помоћ кефир зрнаца. С друге стране за куповни кефир се обично не користе овакве „гљивице“ него хмељ и специјално одабране културе бактерија које не одговарају комплексној микрофлори природног кефира, али су ту стратешки одабрани да имитирају укус и текстуру праве ствари, али са ограниченим својствима.[5] Следећи разлог зашто се не користе природне „гљивице“ кефира је, зато што се при складиштењу ослобађа угљен-диоксид што може изазвати експлозију у оригиналном паковању. Традиционални кефир садржи микрофлору која се прилагођава средини, на пример мења се са годишњим добима.

  • Научно доказано терапеутска својства кефира у куповном кефиру су далеко умањена, у односу на домаћи кефир.[29]

 

 

 

 

 

Pitanje: ima li neki kefir koji je u prodaji u Srbiji da je pravi kefir? Još uvek ne nađoh ni jedan da liči na onaj koji je pravila mlekara Tamiš u Pančevu... Taj je meni bio default, ukus kefira iz detinstva. Probao bi da izbegnem da sam sebi pravim, ako je to moguće.

Edited by JakeBlues
Link to comment

Pitanje: ima li neki kefir koji je u prodaji u Srbiji da je pravi kefir? Još uvek ne nađoh ni jedan da liči na onaj koji je pravila mlekara Tamiš u Pančevu... Taj je meni bio default, ukus kefira iz detinstva. Probao bi da izbegnem da sam sebi pravim, ako je to moguće.

ja sam jedno vreme pravila domaći kefir, pa sam odustala, nikako nisam uspevala da mi ne bude prekiseo, a i dosadilo mi

 

sada kupujem megle kefir, po ukusu zbilja liči na taj domaći, toliko mogu da tvrdim

a da li to znači da je i pravi (štagod to značilo), nemam pojma

Link to comment

meni neko davno reko da je stari imlekov kefir bio pravi, a to smo znali jer se poklopac napuhavao, bakterije su prdele sve u 16, odnosno bakterijska kultura je bila ziva. sad su svi poklopci ravni. 

Link to comment

Da, vise nema tog sa naduvanim poklopcem, on je bio ok.

Jel zna neko zasto u drzavi koja je jedan od najvecih proizvodjaca kukuruza ne postoji domaci proizvod kao sto je bonduelle kukuruz u konzervi? U staklu npr ili sl?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...