Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Jeste li vas dva mudraca uopšte probali taj dižon 365?Ako jeste (a niste) kakav ukus ima?

ljut da se besish, eto kakav -_-

 

imam josh jedan nenachet. jedem samo kad sam tuzna ^_^

Link to comment

Nemam pojma za vas ali meni i mojim sajednicima ima jaku notu rena i to mu daje posebnu čar...a da li postoji ili ne,to je već stvar ličnog izbora, opredeljenja ali i ukusa.

Link to comment

taj dižonski 365 senf je šutanje u dupe koliko je dobar i kad si posle njega primoran da uzmeš C senf ili neku od inkarnacija, shvataš koliko je to bezveze

 

nego, nemamo temu, pa da ovde napišem

 

- prošle nedelje, jede mi se suljpa, odem u Maxi, a tamo špic rebra 650 dinara. e nećeš, mislim se, i posle par dana u Zrenjaninu, svratim u lokalnu mesaru (lokalni lanac, Mrkšićevi salaši) i kupim predobra mesnata špic rebra za 280 dinara kilo. danas u Idei ponovo gledam špic rebra skoro 700 dinara

 

- yolo se onomad pohvalio kako je pazario kupus za kiseljenje za 40 dinara. ravno upola manje na zrenjaninskoj pijaci i to da biraš, oćeš taraški, oćeš futoški, oćeš hibrid...

 

- jadnjikava glavica zelene salate na maloj pijaci u blokovima košta 70 dinara... i to sve prodaju ista sranja kao i u supermarketima, i to skuplje. kontam da se snabdevaju od istih.

 

ovo je da odlepiš. uvek naravno postoji da razlika između provincije i velikih gradskih centara, ali ovo po Bg više nije humano u odnosu na sve ostalo po Srbiji, o jugu tek da ne pričam

Link to comment

taj dižonski 365 senf je šutanje u dupe koliko je dobar i kad si posle njega primoran da uzmeš C senf ili neku od inkarnacija, shvataš koliko je to bezveze

 

Baš tako.
Link to comment

Baš tako.

 

Delhaizeov 365 senf ima odličan pedigre, pravi se u fabrici Europeene des condiments, šteta što je sajt www.moutarde.com u rekonstrukciji. Njihov senf, u onim perfektnim litarskim teglama, kao za kompot, viđan je u Beogradu pre desetak godina, kako po Maxijima, tako i u opskurnim Jabukinim samiškama gde sam nalazio poslednje štekove pre nego što je netragom nestao. Davili smo se u njemu, još kad se oplete po Batinim viršlama i safaladama iz Beške... 

Link to comment

taj dižonski 365 senf je šutanje u dupe koliko je dobar i kad si posle njega primoran da uzmeš C senf ili neku od inkarnacija, shvataš koliko je to bezveze

 

Baš tako.

 

Па није баш тако, мешате бабе и жабе.

Дижон сенф је посебна рецептура а ви сте се напримали на први који се појавио овде.

Специфичност дижона огледа се у додатку неферментисаног сока од грожђа (још од старих Римљана) или белог вина а семенке слачице су обавезно неољуштене.

Пробајте Reine Dijon или Maille (има и са медом) па се онда претурите три пута од среће.

 

Да ли ћете волети дижон, естрагон, енглески или амерички сенф, ствар је укуса.

 

Ц сенф са реном, производ из Нестле групе, је одличан сенф (стандардни, може се рећи и енглески) за људе који воле једноставан и препознатљив укус.

 

Шта ти је живот, одрастеш уз леба и масти а заволиш дижон сенф.

Link to comment

Ala si nam se nagovorio, svaka ti čast

 

Морао сам да спречим сакрализацију тегле сенфа.

Схвати ме.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...