Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

U Hipermarketu četvrtkom stiže sveže konjsko meso, a petkom sveži kunići, pa ko voli...

 

edit:kao da su mi ruke polomljene, a ne noga

Edited by renne
Link to comment

U Hipermarketu četvrtkom stiže sveže konjsko meso, a petkom sveži kunići, pa ko voli...

 

edit:kao da su mi ruke polomljene, a ne noga

 

ne bi se ja zajebavao sa konjskim mesom u Srbiji, ovde ne postoji uzgoj konja za tu namenu, već u mesare stižu radni i sportski konji, rokani antiobiticima, suplementima, lekovima, koncentratima i svakojakim sličnim sranjima. kad prestare ili slome nogu, jebiga.

 

a zajec može! overavam sledećeg petka! (znaš cenu?)

Edited by banatjanin
Link to comment

 

 

a zajec može! overavam sledećeg petka! (znaš cenu?)

Ne videh cenu, kupovao teletinu, pa da što pre begam jer ne mogu da stojim. Pitaću sutra pa pišem

Link to comment

ja konjsko kupujem na kalenicu za tartar gajbi a kada hoću kobaje ili biftek, naravno u Potkovicu.

 

elem da odgovorim sebi, craving za low cost pick-up lignjama utolio u onoj ribarnici na kalenicu preko puta fish and bara u njegosevoj. prave neke ražnjiće sa lignjama punjenim nekom smesom od lososa.2100 je kilo a jedan raznjicima 200g, sasvim dovoljno da se zasiti.

Link to comment

imaju mesaru negde oko starog meraktora, nikad nisam bio, ali znam dugo za njih

 

cene su im paprika po ušima, mislim da je kila odležalog od 2500 na gore.

 

za te pare sasvim fino odem u Steak and wine bar na Autokomandi i cepnem kilo odličnog odležalog odreska (soma i po dinara) i ostane mi za dve čaše Kremena, bocu vode i bakišiš konobaru

Link to comment

imaju mesaru negde oko starog meraktora, nikad nisam bio, ali znam dugo za njih

 

cene su im paprika po ušima, mislim da je kila odležalog od 2500 na gore.

 

za te pare sasvim fino odem u Steak and wine bar na Autokomandi i cepnem kilo odličnog odležalog odreska (soma i po dinara) i ostane mi za dve čaše Kremena, bocu vode i bakišiš konobaru

Čudne stvari se dešavaju sa tom mesarom.

Dok sam stanovao kod starog merkatora sećam se početaka ćak sam i upoznao gazdu koji je neki knindža valjda pa je zaposlio neke moje poznanike takođe njegove zemljake.

Onda je počeo da širi posao da isprati konkurenciju u bulevaru gladnih, pa imao i kuvana jela pored uslužnog roštilja...

Posle sam se odselio dugo nisam bio i video posle novi logo i raspitam se, i otprilike čujem da je "dokapitalizovan" od strane Agropapuka na konto prebijanja dugovanja....

Vidim da ide ka "fenseraju" ali uvek je bio dobra mesara za korektne pare, i pouzdan da uvek ima robe...

Link to comment

ali uvek je bio dobra mesara za korektne pare, i pouzdan da uvek ima robe...

istina.

 

i janichic u zemunu dobar. al do njega mora da se potrudi chovek :(

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...