Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Dobio sam naredbu da moram da sredim fioku sa začinima i čajevima. Realno, naredba je skroz na mestu jer se posude prevrću, ne zna se šta je šta, a fioka je počela da upija varijetet mirisa pa to sve ukupno nema mnogo smisla. 

 

Problem predstavlja to što se fioka izvlači u nivou kolena, pa su u vidnom polju samo poklopci. Fioka je relativno duboka.

 

Tegle od Nutele mogu da posluže za čajeve, neke malo manje tegle mogu da posluže za najpopularnije začine. Ali za one preostale (kojih ima više od 20 - kurkuma, kumin, šafran, garam masala, crveni biber, pimento, kardamon, itd) potrebne su mi relativno pristojne i funkcionalne činije na čije poklopce mogu da nalepim cedulju sa opisom sadržaja. 

 

To znači da su mi potrebne posude čija je prednost to što su malog prečnika u osnovi a relativno su visoke, recimo 10cm.

 

Ukoliko ste čuli da neko ima višak takvih posuda, ili znate da se mogu relativno jeftino nabaviti, neka vaši ljudi kontaktiraju moje ljude. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...

u maksiju bonduele crveni pasulj u konzervi na rasprodaji. sad je tek nesto skuplji od ostalih, inace je skuplji duplo. vredi! odlican je, skuvan i veoma ukusan. kupila sam i beli, al ga nisam do sada jela, ne znam kakav je. 

 

i za yolu takodje u maksiju dva proizvodjaca grckog jogurta iz grcke, onaj na f i onaj na m, i veliki izbor grckih jogurata, cak i kozji!

Edited by darling
Link to comment

Yolo, ako se ikad nađeš u NS-u na Limanskoj pijaci subotom i nedeljom, ne propusti ovčije kiselo mleko na tezgi gde ekipa iz Mola prodaje zelen.

Uz rame sa grčkim, i ukus i debela skrama od kajmaka, ima i mala deklaracija sa imenom i adresom proizvođača. Nije njihovo, to im je valjda komšinica.

150 din. po litre, jedino što mora da se pojede u roku od 3 dana, inače vrisne.

Link to comment

 

i za yolu takodje u maksiju dva proizvodjaca grckog jogurta iz grcke, onaj na f i onaj na m, i veliki izbor grckih jogurata, cak i kozji!

zivela i od ne-yola, djipam odsrece!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...