Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

 

 

a kravica varira ukusom i konzistencijom jer je imlek bulja firma. 

+1

suboticka mlekara ima najkvalitetniju sirovinu,proizvodi najmanje osciliraju u kvalitetu i nikad ali nikad nemaju onaj stajski bouquet kao recimo meggle ili imlek (ponekad)

Link to comment

Imlek je uvek bio bljutava kiselkasta vodica i uvek sam imao utisak da ga pijem po kazni. Suboticki je bio i jeste dobar, ali ne toliko kao pre recimo desetak godina. Mada ok, to je mozda stvar ukusa.

Link to comment

bodri je onaj neki sabacki 0.15, ma kakvi, nista to videlo grcke nije. jedino resenje je kupovati u veru original za djinovske pare, onaj pravi procedjeni (gusti, struktura naginje nasoj pavlaci) od 10% jedino sto meni to zao posto ne volim taj FARE, to je ko da kupujes imlek u srbiji. ja sad probao par tih, FAGE, mevgal i na kraju se navukao na koukaki iz kuklisa, to je neka selendra blizu granice sa fajromom, ubistveno dobar strained yogurt. mozes da ga kusas kasikom da ti nista ne treba uz to, a ako dodas med, voce, slatko, bilo sta.... pakao od 10%.

 

http://www.koukfarm.gr/en/index.php

Ovo je stvarno najbloji jogurt, ima i starinski okus.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Gde (u Beogradu) ima da se pazari rikota, ili zgodna zamena, da pravim gnudi (one džejmijeve knedle od rikote uvaljane u griz)?

 

Pre par nedelja sam se zaleteo pa kupio Rikota sitan sir za burek i pite marke Vedro Niška mlekara. Sadržaj soli do 3%. Pravio sam gnudi od toga i nisam zadovoljan. Preslano i kiselkasto, lepo piše da je sir za burek.

 

Ne znam kako treba da izgleda rikota, nisam nikad probao, nadam se da taj gnudi sa pravom rikotom treba da bude suptilniji.

Link to comment

mislim da je cak i italijanska rikota zaneti il galbani koje ima kod nas suvise vlazna za gnjude. i meni se dopao recept, pa sam istrazivala i ko god je u belom svetu pravio s tom rikotom koje ima kod nas, zalio se da su se gnjudi dezintegrisali. dzejmi u emisiji mrvi rikotu, ova sto je ima kod nas je konzistencije krem sira. tako sam odustala od ideje da probam gnjude. al ako si ti entuzijasta, samo napred. izvesti kako je ispalo :)

Link to comment

Super, hvala, javiću kako je ispalo.

 

U principu žalfija mi je okidač za gnudi, kad natrčim na nju u veru ili tempu onda ću pojuriti za rikotom...  dosad mi rikota nije trebala, osim te domaće zamene o koju sam se opekao.

Link to comment

ima raznih. sad ce aram da nam objasni :)

 

:)

 

pa jedino je tvrdja ako je ricotta salata, nesto 'vako:

Ricotta-Salata-575x262.jpg

 

al ta bude bas jako slana, ne verujem da je dobra za ovo, bolje ovo sto yolo kaze, procedite. ja znam taj recept sa spanacem, tako je rasireniji po toskani i fora je u tome da kad dobro umesis loptice uvaljas ih u bas dosta brasna, poredjas na neki posluzavnik i opet obilno pospes brasnom i gurnes da prenoci u frizideru - za tih desetak sati brasno izvuce svu vlagu. visak brasna otreses i to je to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...