Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Moja familija ima neke posadjene lesnike kojima se ceka prvi rod, pa su jako zainteresovani za ovo pitanje.

 

Uzrok poskupljenja je u Turskoj, koja je glavni izvoznik, i podigla je u nebesa cene. Jednostavno nema dovoljno badema i lesnika na trzistu.

Sad guglam i vidim da je, pored poskupljenja koje se sada ponavlja svake godine, proslogodisnja ogromna susa u Kaliforniji usmerila sve kupce ka Turskoj, sto je dodatno podiglo cene.

Link to comment

ja ga oterao?

edit:

 

 

"Ferrero grupa", proizvođač Nutele, Ferero Rošera, Kinder Buena i ostalih neodoljivih konditroskih proizvoda, kupila je tursku Oltan Grupu, vodećeg proizvođača lešnika, čime je nastavila da se širi i jača na ovom tržištu.Kupovinom Oltan grupe, koja je u porodičnom vlasništvu, "Ferrero Grupa" je stekla 100% udela.  Oltan Grupa je vodeći svetski operater za nabavku, preradu i promet lešnika, sa godišnjim prometom koji prelazi 500 miliona dolara.
Edited by Haralampije
Link to comment

u maksiju se pojavilo nesto sto se zove lisnato testo s buterom. ja se obradovala, al mi priroda sumnjicava, procitala sastav, maslaca videlo nije, lisnato s palminom mascu, ne dajte se zajebati. 

Link to comment

Kontam da nema gore kupovne hrane od tog trash smrznutog lisnatog. Dobro, ćureći mesni narezak i srpska kobasica su van konkurencije

Link to comment

probaj Dr Oetker smrznutu picu, pa se javi.

 

 

jooojjj ja ne verujem sta postoji na svetu,i uopste nije jeftina,bar nije bila tada(pre jedno 6 god) za to koliki je tresh..mi zatvorili prodavnicu pa ostalo par komada,inace novac za to nikad ne bih dala,i ispekli jednu..vise se ne secam tacnog ukusa samo se secam neverovanja koliki je to tresh,presuvi karton sa nicim od gore, za te novce i ko to uopste kupuje :ph34r:  :ph34r: ...ostale smo bacili

Edited by ivy
Link to comment

Takodje pre 6g :D

Negde nakon onih utakmica sa Francuskom/Rumunijom u kvalifikacijama za SP.

Nije toliki krs, koliko je siromasno sastojcima. A cena jedva stotinak dinara manje od odlicne lokalne picerije. Sestra me nagovorila da uzmem... Zavukla mi ga, posteno :frust:

Link to comment

Kontam da nema gore kupovne hrane od tog trash smrznutog lisnatog. Dobro, ćureći mesni narezak i srpska kobasica su van konkurencije

nije ovo tres zamrznuti, no neki u frizideru, onako fensi, srolani sa sve papirom za pecenje, austrijski. sve je vuklo na to da su, sto bi voki reko, metuli puter. al nisu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...