Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

anči kolači - pančevo

isporučuju u bg kod omladinskog stadiona, na parkingu ispred interkontinentala i na omv pumpi na zrenjanincu

 

e divno. od nekih pančevaca što isporučuju ispred interkonta smo i naručili :)

Link to comment

u-moutarde-a-l-ancienne-u-en-bocal-atlas

 

:wub:

 

Na prvi zalogaj mi se nije svideo a sad bi ga jeo lopatom.

 

Onaj francuski market iznad Zelenjaka je ista firma ko i onaj u Ilije Garasanina?

Link to comment

e divno. od nekih pančevaca što isporučuju ispred interkonta smo i naručili :)

 

+1 za anči kolači... Naručivao i za svadbu i za dečiji rođendan,,

 

A skoro se kod mene u kraju otvorila radnjica samo sa ukrasima za tortu, imaju bukvalno sve likove iz crtaća i jeko lepo izgledaju.. Podzemni prolaz u Dečanskoj, onaj što ide od tunela ka Domu omladine...

Link to comment

cb753542c92692edfeffe2f28580ff9c.jpg3b0f4b5cf7ca838417a390cb2b15c65a.jpgdb10601ffa49d496a40e238dad7cdcdb.jpg

 

 

ovo sam okacio samo za leblebija frikove. naime naleteo u nekoj opskurnoj prodavnici zdrave hrane (u maksima gorkog na uzbdrici posle sjenickog butika mesa i sira) na neke mikro leblebije, precnik kuglice je otprilike kao vece socivo. znaci mnogo manje od bilo cega sto ste do sada videli kod nas (barem ja). ziv nisam da ih probam, ove manje su obicno manje skrobne i ukusnije od onih turbo grckih, jeo sam to davno po nekim opskurnim indijskim zabitima u slicnoj formi kao sto se pravi socivo (daal). pise da je uvoz iz rusije, kapiram da ovo rusije videlo nije nego je neka mahinacija da se ne plati carina ili slicno. 

Edited by yolo
Link to comment

e, sad me gaza podsetio da pitam gde ima da se pazari spelta u zrnu, ali u rinfuzu, posto sam je nalazila samo zapakovanu, glaziranu, dakle, nepodesnu za sejanje, klijanje i pravljenje soka od zita. kazu da je bilo nekad, ali da je sad neki poremecaj, da'l opet nesto sa rusima, kao, narucili su velike kolicine i sve otislo za izvoz... u poslednje dve ture zeleni sok sam pravila od proverenog neprskanog zrna obicnog zita, ali bih ipak bila zadovoljnija da nadjem zrna spelte...

Link to comment

pa vidis ovaj lucar kog banatjanin pominje i koji je pakovao ovaj moj naut, ima pakovanu speltu u slicne kese. sad verovatno ima opcija da se oni pitaju. sa druge strane na zemunskoj pijaci ima neki lik koji ima speltu u svim mogucim agregatnim stanjima, zakljucno sa klicama i slicno pa  mozda ako neko bude prolazio da vidi za tebe..

Link to comment

Savršena jaga u maksiju 550 kinte danas, a još savršeniji paradajz samo 47

baš mi je majka danas govorila o tom paradajzu. kaže sladak ko domaći. ja sam juče u tempu platila isto 47, čini se da je isti taj.

Link to comment

Seca li se neko da se ovde svojevremeno prodavao kao neki pekmez od sljiva ali sa dodatkom alkohola (rum?), onako u malim teglicama, kao organski itd?

Nije Bakina tajna, ali na taj fazon?

Ili sam istripovao? Sada gledam po radnjama, ne mogu da nadjem :(

 

Link to comment

baš mi je majka danas govorila o tom paradajzu. kaže sladak ko domaći. ja sam juče u tempu platila isto 47, čini se da je isti taj.

ne mogu da verujem da cu ovo reci, ali treshnje u maksiju josh uvek valjaju. istina 'samo' 299, al ajde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...