Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Nisam ga konzumirao mozda 2 godine,potrazicu ga ovih dana.Onda je neka druga mlekara imala ovcije mleko koje je ustvari od mesanog mleka.

Link to comment

nope.

 

vidi, sirovinska baza im je u Melencima (cigaje na ispaši, mislim da su to najveća stada u Srbiji trenutno - ceo Zlatibor i Ibarska se snabdevaju "zlatiborskom" jagnjetinom odande i nekoliko velikih farmi sa virtembergom), kao i Sakule - Idvor transferzala. svo ovčije mleko predaju Mlekoproduktu, a ovi sve trpaju u to kiselo ili u Selam.

 

čisto ovčije i zaista, zaista je dobro. tek se pojavilo ove godine, ja ga uzeo u Gomexu (hometown) ali treba juriti u Rodi, pošto ona drži ceo Biser asortiman (mamojebni jogurat, kao i mileram sa 32% mm - opet jedini takav u nas) inače, kad tome svemu dodaš i pomenuti Selam - ovčiji kačkavalj, kapiraš da su jedna od najboljih domaćih mlekara kad je kvalitet u pitanju - mislim na industriju. nadam se da ih neće kupiti zločinci iz laktalisa ili salforda... ispišam im se u jogurt sa kravicom.

 

Selama ponestaje iz prodavnica u gradu, verovatno dok ne stigne tura od novog ovčijeg mleka. Ovih dana sam na dva mesta (različite prodavnice, tj. firme koje redovno drže ovaj sir) sam uzimao poslednje komade iz vitrine, vele da više nemaju u magacinima. 

Link to comment

Gde kupujete selam?

 

 

Kod Krune i u Tempu pre svega, jer je bolja cena, a i u Veru i velikim Maxijima kad povremeno udare sniženje. Trebalo bi da ga ima i u Rodi, ali mi od selidbe iz Bačvanske više nijedna nije blizu, pa ne znam kakvo je tamo stanje.Prodavaćica iz Krune mi reče da ni Imlekov pekorino nije viđan već neko vreme.

Link to comment

jel' se seca neko napolitanki u crvenom  pakovanju slicnom njambu, ali ukus mnogo bolji, sa vecim procentom mleka. Zvale su se na slovo J, koliko se secam. Nisam ih vidjao prethodne 3-4 godine po marketima pa me zanima ima li ih i dalje.

Link to comment

joe

 

nestle dzo

 

nisam ih ni ja dugo videla. vidi, sad su ljubicaste

hvala! :thumbup:  lepo im je ovo novo pakovanje

drugarica mi radi u Nestle-u, bas ce da se raspitam da li ih ima kod nas.

Link to comment

 

 

jel' se seca neko napolitanki u crvenom  pakovanju slicnom njambu, ali ukus mnogo bolji, sa vecim procentom mleka. Zvale su se na slovo J, koliko se secam. Nisam ih vidjao prethodne 3-4 godine po marketima pa me zanima ima li ih i dalje.

Jadro

nema napolitanki do jadro napolitanki   :fantom:

 

Jadro-Napolitanke-Original-430gram.jpg

 

ed.

ima ubosni da se kupe, za ovde ne znam

Edited by dùda
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovde smo pricali o ovcijem kiselom mleku? Samo da prijavim da ga Turkovic nema i ne znaju hoce li ga uopste biti.

 

Ako je za utehu odlicno im je obicno kiselo mleko.

Link to comment

u aromi na obilicevom vencu de ceko lingvine, spagetine i bukatini 50 dinara za pola kile. rok istice 15. 06., al to moze da se jede bezbedno najmanje dok deca ne podju u skolu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...