Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Cini mi se da ovu ne znam. Znam onu u prizemlju sa spoljne strane prema Gagarinu i Carefood na drugom spratu novog dela.

 

Moracu da odem ovih dana da je opustosim.

 

pa da ova se relativno stidljivo pojavila pre godinu dana ali rade svoj uvoz pa ima dosta razlicitih stvari.

nalazi se u istom delu TC gde i ta u prizemlju ali prakticno sa suprotne strane, ka reci, pa na spratu gore. 

Link to comment

Pojavilo se "Biserovo" ovčije kiselo mleko, kupio jutros kod Cvetka. Cena ume da bude šarolika, obično je u Maxiju vidno skuplje. repera radi, kod "Krune" je 106 kinti čaša od 380 gr. 

Link to comment

Liči li to na ovčije i ukusom ili se samo tako zove (pazario ja pre par godina u Maxiju,nemam pojma sada čije je bilo, i silno se razočarao,ni ukus ni miris ni koezistencija)?

Link to comment

Liči li to na ovčije i ukusom ili se samo tako zove (pazario ja pre par godina u Maxiju,nemam pojma sada čije je bilo, i silno se razočarao,ni ukus ni miris ni koezistencija)?

 

Liči poprilično, ume da varira u kiselosti. Ja imam problem što mi je prvi reper za ovčije kiselo mleko ono što je, u davna vremena, radila zadruga iz Idvora :) Pojavljuje se povremeno i neko koje se pravi negde u okolini Novog Sada, bledozelena etiketa, kvalitet ohoho lošiji. 

Link to comment

Ma i meni je reper komplikovan,nikako da izbacim iz glave onaj ukus od pre 40-ak godina sa Kalenića,bele posude zatvorene celofanom i gumicom.

Link to comment

Pristojno je od ovih Rumuna iz Ovce, jestivo, nije kiselo i dobra konzistencija.

Obicno je najbolje ovčije kiselo mleko iz ovce 

 

Znam da si mislio na Ovču :)

Edited by katamaran
Link to comment

Pa da,ovcijeg mleka nema cele godine a ni ovaca nesto.Nisam ga jos video ove godine.Biser pravi to k mleko od mesavine ovcijeg i kravljeg m.?

Link to comment

Sutra se bacam u potragu za biserovim po okolnim marketima...a zna li neko gde ima ovčije tipa "hand made" pa u par bakalnica ili sirara i to je sve,ništa ono masovna proizvodnja?

Link to comment

Pa da,ovcijeg mleka nema cele godine a ni ovaca nesto.Nisam ga jos video ove godine.Biser pravi to k mleko od mesavine ovcijeg i kravljeg m.?

 

nope.

 

vidi, sirovinska baza im je u Melencima (cigaje na ispaši, mislim da su to najveća stada u Srbiji trenutno - ceo Zlatibor i Ibarska se snabdevaju "zlatiborskom" jagnjetinom odande i nekoliko velikih farmi sa virtembergom), kao i Sakule - Idvor transferzala. svo ovčije mleko predaju Mlekoproduktu, a ovi sve trpaju u to kiselo ili u Selam.

 

čisto ovčije i zaista, zaista je dobro. tek se pojavilo ove godine, ja ga uzeo u Gomexu (hometown) ali treba juriti u Rodi, pošto ona drži ceo Biser asortiman (mamojebni jogurat, kao i mileram sa 32% mm - opet jedini takav u nas) inače, kad tome svemu dodaš i pomenuti Selam - ovčiji kačkavalj, kapiraš da su jedna od najboljih domaćih mlekara kad je kvalitet u pitanju - mislim na industriju. nadam se da ih neće kupiti zločinci iz laktalisa ili salforda... ispišam im se u jogurt sa kravicom.

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...