Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ja jednom gledao i slabo video velike sve neki mali...

Ajde ako neko nađe neka javi!

 

Bilo je ranije pravih vokova u onoj neuglednoj radnji u prizemlju što gleda na Jurija Gagarina (mislim da je lokal broj 95 ili tako nešto).

Link to comment

Da, i ja sam vidjao wokove, one prave od ugljenicnog celika (koji rdja :) ) u toj radnji u prizemlju kineskog trznog centra, sa strane koja gleda na Jurija Gagarina. Cini se i meni da je cena bila oko 2000 din.

To su oni pravljeni za lozista na plin i ne mogu se koristiti na elektricnom sporetu.

Za klasicne sporete mislim da nije lose razmotriti tucane tiganje npr. ovako nesto: http://www.kupujemprodajem.com/Duboki-tucani-tiganj-19706508-oglas.htm?filter_id=24510

Link to comment

Kako mislis ravne plohe? ako pitas za izvor toplote, koristim gas.

 

 

ako pitas za posudje sa ravnim dnom, imam veliki tucani tiganj u kome pecem bukvalno svako tiganjsko jelo, razvija sumanutu temperaturu, i lako se odrzava, pod uslovom da znas sta radis - bez sredstava za odmascivanje, samo pranje vrelom vodom i brisanjem, i posle svake upotrebe kanem malo ulja na dno i namazem ubrusom. 

 

imam i serpu sa poklopcem, koja je relativno mala i jako efikasna za krompire, mesa u rerni, za sve zivo sto trazi da se malo zapece na povrsini cak i ako je serpa zaklopljena, usled delovanja topline poklopca. koristim je i na ringli, dobra je jer jela jako tesko zagore na tom jako masivnom, ravnomerno zagrejanom dnou.

 

par puta mi se desilo, usled nepaznje, da pocne da rdja, ali sam to izribao alufolijom i ponovo brunirao, 

Link to comment

mislio sam, kako šljaka na ravnoj ploči. ženi mi je frka od plina, pa smo završili takav šporet. ne žalim se, konačno iam rernu na preko 250, al me zanima kako tuč radi, obratio bih se ovom raskućivaču posrnulih giganata

Link to comment

mislio sam, kako šljaka na ravnoj ploči. ženi mi je frka od plina, pa smo završili takav šporet. ne žalim se, konačno iam rernu na preko 250, al me zanima kako tuč radi, obratio bih se ovom raskućivaču posrnulih giganata

 

A cuj, kad ostanem bez gasa stavim ja to i na staklokeramicku plocu iako znam da ne treba. radi, ali nije to to™, nekako neravnomerno zagreva, ako pokusas da napravis omlet, dobices gadnu pizdariju i na ravnoj ploci radije koristim aluminijum. Ako pravis neke stvari gde je manje bitna preciznost raspodele toplote, tipa dinstanje przenje i slicno, bude sasvim OK. mozda sam i ja gresio i nisam cekao da se zagreje dovoljno, kontam da se na plamenu brze zagreje ceo tiganj do radne temperature. Veci problem je u tome sto su gvozdje i staklokeramika recept za katastrofu (grebanje/lom), ovo nije fino obradjeno gvozdje kao na Bocuse grilu koji imam i koji bez problema koristim na ploci, nego je onako grubo, kao ruski tenk T-34.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

E pa to me zanima, dakle nije za takvu površinu. Iam i ja jednu Bocuse šerpenju koja radi kao sat, ali onda bih izbegao taj tvoj tuč, ne bih da akam novu mašinu.

 

edit: za omlete i slične stvari i dalje šljaka stari no name teflon za smešne pare. Ima ona priča da prva palačinka uvek mora da se zalepi. E, pa meni se ne lepi, u sprezi sa tim tiganjem i pellapratovim receptom za tjesto.

Edited by ljakse
Link to comment

Slazem se, nazalost. Ovo je realno za divljanje sa vatrom.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

to moze da se dovede do stanja da izgleda ko polirano finom smirglom, a jeftinije je tipa 10 puta od bocuse i slicnih serpekanja

Koje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...