Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

:mad: sto se vi sprdate sa ruskim proizvodima. na osnovu sopstvenog iskustva, mogu reci da im je puter za tri koplja bolji od naseg, pavlaka, kefiri, vocni jogurti, /neki/ od dugotrajnih sireva su takodje jako, jako dobri /i bolji od nasih/ .... i gotovo svi ti proizvodi su bolji ukoliko su brendovi zaista ruski, dakle ne ono danone, megle itd...ne znam, istina kakvi su margarini, ali sudeci po ovim proizvodima, verovatno bolji od nasih, pa i od izvikanih madjarskih... 

 

nego, samo da se zahvalim drugarima koji su me uputili na poslasticarnicu gde se kupuje nezasladjeni kesten pire. nasla lako i jednostavno, a kesten pire je savrsen! i da, kod kineza pazarila soja i ojster sos, nudle /taljatele, nigde ih drugde nisam nalazila, a ne volimo one tanke nudle/ i susamovo ulje, koje je btv fenomenalno! hvala, jos jednom, za sve savete i uputstva, mnogo ste mi pomogli!

Link to comment

@ nezvanova, i sladoled lakomka, nema ga usvet

 

nego, ovo kapiram ima više veze sa margarinom kao takvim nego sa rusima

rafinirani i osvešteni  ppp narod je to odavno proterao sa trpeze :fantom:

Link to comment

nego, samo da se zahvalim drugarima koji su me uputili na poslasticarnicu gde se kupuje nezasladjeni kesten pire.

 

Jel' imaju kesten i u drugim oblicima osim pirea? Gledao juče Remzija kako pravi prokelj sa pančetom i kestenom, evo i sad mi ide voda na usta... :piggy:

Link to comment

ja zbilja ne znam - ja trazila kesten pire i teta mi iz frizidera izvadila i dala povecu kesu sa istim /pakovanje je od jedne kile, a mislim da i ne moze manje da se kupi/. nisam videla da ga ima i u nekom drugom obliku...

dakle, nema ti druge nego da ih nazoves na onaj telefon koji si okacio ;-) 

 

@duda - ma salim se i ja, znam da je to zbog margarina. mada, poslovicno imamo obicaj da se sprdamo sa ruskim proizvodima.

a ja sa ovim ruskim nikom, kao, ''ne dam na se '' ;-)

Link to comment

nema ti druge nego da ih nazoves na onaj telefon koji si okacio ;-)

Isto sam pomislio odmah pošto sam kliknuo "post" :lolol:

 

Edit: zvao, nemaju (odnosno, na pitanje "imate li kesten u nekoj drugoj formi osim pirea", kaže, imamo, u kolačima :lolol:  )

 

Inače, pirea će biti još par dana i gotovo...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

^

u toj mesarimi je majstor prošle godine krojio vrhunsku belu vešalicu. pravila sam je po njegovim uputstvima kod kuće. ispekla sam je tako da bih mogla da je iznesem bez snebivanja pred krunisane glave.

pre mesec dana sam tamo kupila dimljene kosti. na izgled divne, mesnate. ali kad sam raspakovala kod kuće ispod dima je probijala mrcina, pa sam ih bacila u đubre i skuvala klot pasulj.

čvarci izgledaju odlično. čekam da malo zaboravim neprijatno iskustvo i onda da ih pazarim.

Link to comment

Gde u Beogradu mogu da kupim gudru koja je prodaje pod imenom

 Dovde sam pročitao i presekao sam se. Još mi se i jedan tužilac mota po kući....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...