Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

nakon kritskog domaceg nijedno mi ne mirisi:)

kad ne moze domace kupicu to verdenso, ulje ionako koristim samo za salate ili umuljam s zumancetom i limunom pa mi bas bedak da znam da verovatno nije cisto..

Link to comment

mulje koristim samo grčko

meni bolje od italijanskog, nekako jače

ili je to zato što kupujem od takoreći ''seljaka'', nerazblaženo garantovano

a i cena mi odgovara (4.5 e za 1 l)  jer ga trošim baš mnogo tokom godine

Edited by dùda
Link to comment

nakon kritskog domaceg nijedno mi ne mirisi:)

kad ne moze domace kupicu to verdenso, ulje ionako koristim samo za salate ili umuljam s zumancetom i limunom pa mi bas bedak da znam da verovatno nije cisto..

eh, ja sam se palila na primoshtensko, dok nije stiglo 1 s bracha. lele :o

Link to comment

zar nije bila neka smrzunta frikomova varijanta prosle godine u prodaji po vecim supermarketima. 99% sam to bio video.

 

inace pozdravljam sto ces spremati curku za thanksgiving:)

 

edit - sad bacio prvu ruku gugla, kaze ima miks borovnica brusnica. tja. ako ti to ne radi, a ne vidim sto ne bi napravila mali twist u receptu, kad si vec u mogucnosti  :lolol: , onda lepo kupi 2 kutije pa onda proberi brusnice a borovnice sacuvaj za neko drugo kuvanje. tako zamrznuto, pretpostavljam se to bobicasto voce nije slepilo kada su ga smrzavali.

Edited by yolo
Link to comment

e pa hvala za pijachne navode, budem videla ako nije mlekostaj

mislila sam prvenstveno na ovcije kiselo po samoposlugama, 'biser' zrenjaninski to pravi al ovde ga nema u prodaji

 

 

 

"Bisera" ima otprilike od maja do avgusta i to je to. Verovatno ga prodaju samo kada imaju dovoljno viška mleka za preradu, inače najverovatnije sve ode u sir.

Link to comment
  • 2 weeks later...

traži mi kuma da joj nabavim dobre duvan čvarke, hoće da nosi u italiju, prijateljima

znači, treba da budu dobri, prijatelji nisu dugme, a i treba srbi da se pokažutm    :fantom:

 

gde ? pošto ?

Link to comment

možeš u onim radnjama sa proizvodima zlatiborskog kraja sasvim dobre da kupiš. ja sam baš juče uzeo 400g al ne mogu da se setim cene jer sam uzimao još po nešto. na pijaci ima samo standardnih, duvan nema (pričam za zemunsku).

 

radnja se nalazi na početku bul z đinđića sa desne strane, malo pre skretanja udesno za ulazak u blok.

Link to comment

Ne znam jesu li grčke štekare povukle robu ili su kupci odmah pohrlili posle novinskih napisa o lošoj berbi maslina i najavama skoka cena ulja, ali danas u Veru u Ruzveltovoj nigde na vidiku ni k od konzerve grčkog maslinovog ulja. Žabarskog flaširanog na izvolte koliko hoćeš, ali grčko tek u apotekarskim pakovanjima do pola litra. Naravno, gledao sam uobičajenim mestima (raf gde uobičajeno stoji i polica pored pulta sa gotovim jelima), ne verujem da bih toliko mašio da ga ne uočim ako je negde specijalno izloženo. 

Edited by ajgor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...