Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

onda smatraj da nema. ja sam jedared (a i to pre 5 godina) kupila u merkatoru 50 grama da probamo i to je bilo to. to je 1 rajski oraj, samo da znash :cry:

Edited by gospa buba
Link to comment

nista kao zamena..sve je preskupo da bi se koristilo na redovnoj osnovi,za ono sto meni treba..nista,koristim suncokret,susam,klasican orah i laneno seme,obilato..

 

 

a chia su isto skupe,nemam pojma gugl kaze 2750din pola kile  :o

Link to comment

pa ne orah ima 14g/100g a badem npr ima 22g,lesnik 17g a badem se koristi vise zbog neutralnog ukusa

 

ali ja to ne brojim jer je potpuno suludo brojati...brojim po novcaniku :(

Link to comment

1) gde u bgd ima ovcije kiselo mleko? u ovdasnjim idejama i maxiju nema nikad

 

2) koje i gde maslinovo ulje da kupim da nije razredjeno ko ova talijanska (olitalia i sl) koja se nista ne stvrdnu u frizideru?

Link to comment

ima na pijacama, na primer, ima na bajloniju, kad udjes u mlecnu halu, prva levo prodaje ovcije kiselo. preko nedelje je nema, vikendom.

al znas i da ima period u godini kad je mlekostaj za ovce. mozda je to sad?!

 

kupi bas to, olitalija ima super ulje, verdenso se zove, u maksiju je najjeftinije, 900 dinara. to je odlicno ulje. 

 

633-2.jpg

 

 

meni je za svakodnevno ulje odlicno i najobicniji karapeli. i ono moze da se nadje povoljno na akcijama. 

 

0019521208345.jpg

 

 

takodje, savetujem da se nakrcate zaliha, masline su ove godine ozbiljno podbacila i ulja nece biti dovoljno, sto ce reci da ce mu porasti cena. 

 

a ako oces bas odlicno ulje u beogradu trenutno mozes da kupis kjavalona, to je vrhunsko istarsko ulje, po povoljnoj ceni od 3117 dinara za pola litre u univeru. to je ovo ulje:

 

chiavalon1.jpg

 

takodje ti savetujem da izguglas mit o friziderskom testu kvaliteta maslinovog ulja. 

Edited by darling
Link to comment

2) koje i gde maslinovo ulje da kupim da nije razredjeno ko ova talijanska (olitalia i sl) koja se nista ne stvrdnu u frizideru?

ima povremeno bakuta na kalencu koja prodaje istarsko

 

jebe kevu koliko je dobro (ne pitaj za uput spram tezge, al negde na sredini)

Link to comment

takodje ti savetujem da izguglas mit o friziderskom testu kvaliteta maslinovog ulja. 

 

Nisam znao za ovaj mit, ali taman si me podsetila da potrazim ono o nepozeljnoj upotrebi maslinovog ulja za kuvanje. Dakle jos jedan mit.

Link to comment

e pa hvala za pijachne navode, budem videla ako nije mlekostaj

mislila sam prvenstveno na ovcije kiselo po samoposlugama, 'biser' zrenjaninski to pravi al ovde ga nema u prodaji

 

a za m.ulje - ok, nemam pojma, znaci da se ne opterecujem time.

znam samo da se ovo moje olitalia ne stvrdne nimalo za 12h u frizideru a drugarovo domace iz dalmacije  se 2/3 stvrdnulo preko noci. nisam znala da je to fejk test za kvalitet (  citala pre par godina da je u UK kontrolom ustanovljeno da su skoro sva italijanska navodno extra virgin ulja razblazena  nekim drugim, npr palminim)

Edited by InvisibleLight
Link to comment

nikad nisam koristila obicnu olitaliju, pa ne znam. kakvo je, dal je ukusno, dal mirise? al ovo olitalijino verdenso kupujem nekoliko godina, i stvarno je odlicno, mirisljavo, gusto, zeleno kad je mlado, odlicno je za tu kintu. 

 

meni obican monini nit smrdi, nit mirise, ne kupujem ga, karapeli mi je za tri koplja ispred moninija, ali, evo, na primer, u maksiju je prosle nedelje bila akcija litar za 700 dinara i kupila sam ga za kuvanje, nista ne fali. 

 

takodje, industrijska ulja imaju razne specijalne linije ulja, sortne, regionalne, i ta ulja su dosta skuplja od ovih evridej litarskih. kupila sam nedavno jedno takvo, jos ga nisam nacela, cekam priliku, kad ga probam, reci cu kakvo je.  

 

e, kad bi se neko od nas potrudio da skokne do istre i dovuce bure finog domaceg ulja za forum... al da znate da tamo nista ispod 90 kuna nema. plus za ovu godinu nisam ni sigurna koliko ce ga i posto ce biti...  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...