Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

stipsa, ona starinska. gde to da trazim, jel to ima u ovim modernim drogerijama tipa lilija? kapiram da se muski i dalje seku kad se brijaju pa ne bi trebalo da nema. anyone?

 

ima na kupindu

Link to comment

stipsa, ona starinska. gde to da trazim, jel to ima u ovim modernim drogerijama tipa lilija? kapiram da se muski i dalje seku kad se brijaju pa ne bi trebalo da nema. anyone?

Jesi ti spominjao da hoces to u neku tursiju da stavljas?

Link to comment

treba u krastavcice da se stavi da ostanu hrskavi i da se ne razbrockaju i razmekane. stara babska fora. kad nemam vinograd ili vocnjak da naberem lista vinove loze ili visnje.

Link to comment

stipsa, ona starinska. gde to da trazim, jel to ima u ovim modernim drogerijama tipa lilija? kapiram da se muski i dalje seku kad se brijaju pa ne bi trebalo da nema. anyone?

 

Verovatno svaka državna apoteka. Talk, glicerin, aceton i ostale sitnice tog tipa valja najpre potražiti tamo, mada se Lilly sada hvali i apotekarskim odeljenjima, ali čisto sumnjam da imaju i ovo. 

Link to comment

nasao na kupujem prodajem, 140 din kolicina za sledecih 10 godina kiseljenja krastavaca, mozda 50g.

 

sad sam napravio salamuru i ponesen uspehom nalazenja stipse roknuo jedno 3x vise nego sto treba, valjda cu da prezivim. mozda kada se ukisele bacim tu vodu i stavim cistu bez stipse. mislim da ce biti tako:=)

Link to comment

mi smo uvek stavljali krastavce da odstoje par sati u vodi sa stipsom, vadili i onda kiselili

voda u kojoj su se ukiselili ima ukus, greota je to baciti i staviti u "cistu".

(+cuo sam iz vrlo proverenog izvora da se od te vode moz napraviti dobar whiskey sour. mada nisam probao)

 

sad setih jedne komsinice sto kuva pile za supu (dobar sat), pa prebaci u cistu vodu, kuva jos po sata pa zakuva, da supa bude bistra :)

Link to comment

mi smo uvek stavljali krastavce da odstoje par sati u vodi sa stipsom, vadili i onda kiselili

voda u kojoj su se ukiselili ima ukus, greota je to baciti i staviti u "cistu".

(+cuo sam iz vrlo proverenog izvora da se od te vode moz napraviti dobar whiskey sour. mada nisam probao)

 

pickleback bolji nego whiskey sour sa tom vodom. 

Link to comment

Jel ima neko od vas eksperata da mi preporuči ribarnicu e da bi kupila  ribu za čorbu i koju i šta da tražim. Poslednji put kad sam sama spremala bila prodavnica na zelenjaku i majstoru se najaviš kažeš koliko i on spremi  sve  djutire a ja ne mislim mnogo. Zatvoreno i sad ne znam na koju od pijaca da krenem

Link to comment

Treba mi najgluplji slatkis u svemiru za poklon, naruceno - Ledene kocke. Svratio u par Idea, manjih, ali nema. Jel ima neko ideju gde trazim? Jel su prezivele neke Krasove radnje u Bgd, one na Teraziju nema. Podrazumeva se da mi treba original.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...