Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Probaj po poslasticarnicama koje prodaju kesten pire. Pretpostavljam da nije neki problem i da ga sam sameljes.

Edited by katamaran
Link to comment

mislim da se brasno pravi od sirovog kestena, sirov kesten se melje.

 

kad smo kod kestena, jel neko kupuje kesten kod kestendzije u cvijicevoj, odnosno u albasnke spomenice? nikad to nisam, samo sam cula legende. ako da, posto je, jel ima, jel pocela sezona i tako dalje. 

 

@ edited by mod tenks. 

Edited by darling
Link to comment

mislim da se brasno pravi od sirovog kestena, sirov kesten se melje.

 

kad smo kod kestena, jel neko kupuje kesten kod kestendzije u cvijicevoj, odnosno u albasnke spomenice? nikad to nisam, samo sam cula legende. ako da, posto je, jel ima, jel pocela sezona i tako dalje. 

 

http://www.011info.com/poslasticarnice/poslasticarnica-mm

Tu su telefoni, pa verovatno moze se zove i pita za cenu.

 

Kupovala sam godinama cesto, poslednjih godina retko. Imaju u ovo doba godine, pa sve do februara.

Link to comment

Ja sam odrastao na Voždovcu, u Ljube Šercera. U ulici ispod moje, Kalničkoj, bila je prastara radionica za izradu mase od koje se sprema kesten pire. Mi smo tamo kupovali za svoje potrebe, mada nas je dosta frustriralo da to nismo umeli da spremimo da bude kao što je smrznuti LEDO kesten pire koji mi je dugo ostao benchmark za to (pricamo o drugoj polovini 70-tih). Ne znam da li je ta mala radionica još uvek tamo, nije bila nešto posebno uredna a posebno ne reprezentativna, ali je krug oko nje divno mirisao celu zimu. Možda ako neko sa foruma živi u kraju da proveri.

Link to comment

Nije bila radnjica. Ako nisi znao sta je unutra nikad je ne bi nasao. Uvek je bila neka ckiljava sijalica, zamagljeni prozori, stara neka polutrosna kuca. Licilo je spolja na neku stolarsku radionicu. Secam se da su imali bas stare masine, taj mlin za kesten je delovao prepotopski. Verovatno je to otislo u ludackoj gradnji koja se tamo zadesila. Mozda vredi pitati neke matorce koji jos zive tamo, oni se sigurno secaju.

Link to comment

Gde ima u Beogradu da se kupi kavijar?

 

probaj u ruskim radnjama, odnosno, zavisi šta ti treba. ovo u metrou nije kavijar, to je ikra od one lumpenfish, jeftina zamena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...