Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Koren kurkume se kuva, suši, oguli mu se koža, zatim se melje u prah. Pored kurkume u sastav karija ulaze još  i: kardamon, korijander, paprika ili čili paprika, kim, muskat, klinčići, biber, cimet.

 

Ako je kari recept ovako jednostavan, lako se može napraviti u sopstvenoj režiji. Svi sastojci su u mlevenoj formi dostupni na svakih par kilometara u Beogradu. 

Link to comment

Čini mi se da sam u Merkatoru viđao Patak kari prah, ne znam kad je to bilo i da li još imaju.

Uzimao sam njihove paste i to nije lose ali mi je ovaj Shwartz kari prah nesto najbolje sto sam probao na tu temu.

 

Za Patak imam veliku zamerku sto svesno ublazuju ukuse da bi ih zapadnoevropljani lakse jeli.

 

Ne znam da li sam to procitao na sajtu ili je rekla ona kuvarica na nekom video receptu al su me tim za srce ujeli.

Edited by katamaran
Link to comment

Uzimao sam njihove paste i to nije lose ali mi je ovaj Shwartz kari prah nesto najbolje sto sam probao na tu temu.

 

Za Patak imam veliku zamerku sto svesno ublazuju ukuse da bi ih zapadnoevropljani lakse jeli.

 

Ne znam da li sam to procitao na sajtu ili je rekla ona kuvarica na nekom video receptu al su me tim za srce ujeli.

 

onda je ovaj za tebe, intenzivnog ukusa i prilicno ljut. bilo ga je u merkatoru..

 

01-250x250.png

Link to comment

Ako je kari recept ovako jednostavan, lako se može napraviti u sopstvenoj režiji. Svi sastojci su u mlevenoj formi dostupni na svakih par kilometara u Beogradu. 

 

Bojim se da nije u ptianju prosto mešanje mlevenih začina, nego tostiranje onih koji su u zrnu, pa onda mlevenje i mešanje. Kao u rezwalkerovom receptu za home made garam masalu.

 

Što se tiče gotovih mešavina, (Patak, Mida's i ostali), za sada više poverenja imam u njihove recepture nego u ono što domaći biošpajzovi prodaju.

Link to comment

Naše radnje

 

Slucajno me nanese put na Kalenic danas i reko ajde da uzmem onaj jeftin kari. Pitam par prodavaca jel ima tu negde Biomarket ili Bioland jer sam bio ubedjen da je jedno od ta dva. Jos mi jedan covek rece za Biospajz al sam ja bio 100% siguran da nije :isuse:

 

Na kraju jos i naletim na Biospajz i ajde da vidim da li imaju kad oni taman zatvaraju. Da sam pravo kod njih opusteno bih stigao.

 

Posle se zakacim na net i naravno trebao mi je Biospajz  :isuse:

Link to comment

garam masala preljuta? pa ne moze biti, garam masala ne sme da ima chilly u sebi. ili ti se pomesalo sa nekim drugim zacinima ili je to neko divljastvo. garam masala je bazicno sladak zacin, barem po toj nekoj ajurvedskoj podeli. dominiraju cimet, anis, muskat, kumin, kardamom i slicno.

 

 

 

nemam pojma nisam je ja pravila

 

evo ova http://www.biosvet.rs/proizvodi_detalj.php?id=299 zest garam masala i jako,jako je ljuta i ustajala

Link to comment

moja dilerka domacih jaja slavi neke praznike, pravi seljacke torte, koke smanjile produkciju, i ne moze da mi isporuci koliko meni treba. 

odem na bajloni kod jedne koja znam da ima super jaja, nema, prodala. jos malo prozujim po pijaci, niko nema ono sto trazim. udjem u ocaju u prodavnicu zdrave&organske hrane, pitam jel imate domaca jaja, kaze, nema, prodali smo. ja pitam posto su, kaze on 45 dinara, al sa sertifikatom. brate! 

jel zna neko mozda jel ima na kalenicu domacih jaja, kod koga da trazim, molim smernice, sutra ce me noge naneti u taj nejbrhud. 

Link to comment

preskocila sam ribu.

kupila sam jaja, satro domaca.

20 dinara.

evo jedem, tvrduckava ljuska, sveza, bledunjava, onako ukusna. moz da prodje. 

Edited by darling
Link to comment

moja dilerka domacih jaja slavi neke praznike, pravi seljacke torte, koke smanjile produkciju, i ne moze da mi isporuci koliko meni treba. 

odem na bajloni kod jedne koja znam da ima super jaja, nema, prodala. jos malo prozujim po pijaci, niko nema ono sto trazim. udjem u ocaju u prodavnicu zdrave&organske hrane, pitam jel imate domaca jaja, kaze, nema, prodali smo. ja pitam posto su, kaze on 45 dinara, al sa sertifikatom. brate! 

jel zna neko mozda jel ima na kalenicu domacih jaja, kod koga da trazim, molim smernice, sutra ce me noge naneti u taj nejbrhud. 

 

u just organic su organska jaja 25 din.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...