Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Garam masala nema nigde jeftinije od 350 kinti 100g?

 

Moram da probam da napravim samose

 

 

Nisam ljubitelj pita ali sam se jednom razglavio kako je ovo bilo dobro u jednom rahmetli vegetarijanskom restoranu.

Link to comment

Garam masala nema nigde jeftinije od 350 kinti 100g?

 

 

 

 

dam ti ja moju,onu zestovu meni je to preljuto a pri tom ima neki ustajali ukus,onaj sto imaju svi ti mleveni zacini kad stoje dugo..ja ne znam kakav ukus treba da ima garam masala ali imam osecaj da je ovo pogresno,plus je preljuto..

 

pisao je ovde valjda razwalker kako da se napravi home made..

 

a vec sam odavno odlucila da vise necu kupovati nista od premlevenih zacina iz semenki kod nas,samo cele semenke..

Link to comment

Hvala na ponudi ali ipak ne. Nekako mi glupo da se grebem za zacine po forumu  :blush:  U svakom slucaju lep gest :)

 

Ne verujem da ce mi ljutina bit problem.

 

Lenj sam da se zezam da pravim sam plus osecam da ni pojedinacne zacine nije lako naci.

 

edit: mozda da stavim ovo umesto garam masale?

102047.jpg?v=5

 

Ingredients

Coriander seed, Cayenne Pepper, Cumin, Turmeric, Garlic, Salt, Cinnamon, Star Anise, Bay Leaves, Cloves, Cardamom, Black Pepper  

Edited by katamaran
Link to comment

garam masala preljuta? pa ne moze biti, garam masala ne sme da ima chilly u sebi. ili ti se pomesalo sa nekim drugim zacinima ili je to neko divljastvo. garam masala je bazicno sladak zacin, barem po toj nekoj ajurvedskoj podeli. dominiraju cimet, anis, muskat, kumin, kardamom i slicno.

 

katamaran, slobodno stavi taj zacin u samose, verujem da ako u originalu imas garam masalu sigurno imas i neki chilly prah za zaljucivanje. nikada u indiji nisam jeo samosu koja nije bila ljuta, a najcesce je bila brutalno ljuta.

Edited by gazza1
Link to comment

Garam masala jedino od bibera moze da bude ljuta

 

 

 

Pretpostavljam da nije previse ljuta pored ostalih zacina

 

Ovo moje cudo jako lici po sastojcima jedino sto bi trebalo da je brutalno ljuto ali meni to sigurno nece biti problem :)

 

Zena koja mi je ovo donela iz Engleske je trazila nesto toliko ljuto da ni ja necu moci da ga jedem. Prodavac joj je preporucio ovo uz napomenu da se nikako ne igram nego prvo da probam minimalnu kolicinu. Obecava :)

 

Imam i ovo al mi ostalo samo za jedno jelo  :cry:

 

102012.jpg?v=8

 

 

Ako neko slucajno naleti u domacim prodavnicama obavezno prijavljujte.

  •  
Edited by katamaran
Link to comment

Gde da kupim kari i koju marku predlažete? Zalihe dovučene iz Turske se polako primiču kraju.

Samo da ponovim ovo pitanje jer i mene jako zanima :)

 

Ovaj na meru je bas jeftin i mora da se proba

http://www.biospajz.rs/kari.html

 

U Idei vise nego deset puta skuplji i to jos neki domaci

 

http://online.idea.rs/products/60014039/kari-zacin-90-g-alimentari

Edited by katamaran
Link to comment

Naše radnje

Naša prodavnica nalazi se već dugi, dugi niz godina na istom mestu: na Kalenić pijaci (ulaz iz Njegoševe ulice, kod ribarnica).
Od 1. avgusta 2010. godine otvorili smo i prodavnicu na Novom Beogradu:donji nivo  pijace Stari Merkator lokal 9.
U našim maloprodajnm objektima nastojimo da imamo najbolji izbor namirnica zdravije ishrane, odličnu higijenu i prodavce koji znaju da odgovore na vaša pitanja. Za sve kritike i pohvale možete nam pisati na

Link to comment

OJHA!

fala katamarane, živ bio.

Cekaj prvo da vidis da li valja cemu :)

 

@ Pavle

 

Meni ovako sto nalecem po netu deluju ok sa cenama.

 

Sad sam nesto izguglao kotanyi madras kari i to verovatno ima i ovde da se kupi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...