Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Pa nije roket sajens ni oduzimanje vremena. Propereš, ostaviš u vodi da prenoće, sutra potrošiš sat vremena na kuvanje, a ne moraš za to vreme da čučiš pored šporeta.

Link to comment

Mozda sam nesto pogresno odradio, ali nije bilo gotovo za sat kad sam kuvao u BG-u. Trebalo je vise, a bilo je na kraju i par zrna koja se nisu bas dobro skuvala. Drzim se turskih konzervi, manje cimanja i dobijem bolje.

Link to comment

Ako ih dobro natopis preko noci (12h recimo), ako dodas kasicicu sode bikarbone (ili prilikom natapanja ili prilikom kuvanja ili oba puta), i ako ne dodajes so prilikom kuvanja, sat vremena je sigurno OK. U slucaju neke zilavije sorte do sat i po.

Edited by gazza1
Link to comment

Maksi je ispucao sve limenke leblebija, ima li ih na nekom drugom mestu?

 

Nema ih ni u Tempu kod Ade.

Ali zato imaju skoro iste konzerve sa sočivom. Sočivo nije sočivasto, zrna su kao umanjene leblebije.

 

 

On topic maxi nestajanja - nema više ni onih malih konzervi sa paradajz pireom, mnogo su zgodne bile, prodavale se po pet u pakovanju.

Nisam video ni kokosovo mleko (ljubičasta konzerva, 400g). Nema ga uvek i svuda, bojim se da i njega ne izbace iz ponude.

 

 

Ali zato je u Tempu kod Ade bilo svežeg korijandera, domaća proizvodnja. Bilo bi sjajno ako postane deo redovne ponude.

Link to comment

Ali zato imaju skoro iste konzerve sa sočivom. Sočivo nije sočivasto, zrna su kao umanjene leblebije.

 

 

 

 

juhuu. socivo iz konzerve je super korisno. moze da se kuva ko pasta fazol iz konzerve, samo socivo iz konzerve, bez paste, s maslinovim i parmezanom :)

 

i ja sam juce primetila kako je sirotinjska ponuda u alonsu. trazila sam grcke kapare, jedva sam ih nasla, sakriveni u cosku, jos desetak teglica i cao. 

 

mozda ce obogatiti ponudu sledeceg meseca, ide nova godina.

Edited by darling
Link to comment

to sočivo je odlično, samo ga valja proterati kroz mlaz vode, da se skine ona njegova tečnost, mnogo mi to lepljivo.

 

nekidan: sotirao tikvičice na brzinu, pomešao sa sočivom - hcmulje, malo bluka, limunov sok, grdilo peršuna i listići parmezana ko što kaže darling i udri! vrhunski obrok.

Link to comment

Vide li neko skoro sorbe u onom fensi-šmensi Merkatoru u Beograđanci? Moj matori se navukao, ali već duže veme šizi jer ga nema, imaju samo ove standardne domaće sladolede.

Sorbea u Merkatoru i nadalje nema, ali ima Delhaizeovog u Tempu. Danas zagledao po frižiderima ne bih li našao Frikomov G Selection, nema, ali ima jedno četiri ukusa sorbea, limun/limeta, passion fruit (čik da se setim kako se beše zove u Srbalja) i ne upamtih one druge. Probao limun/limetu, preteže ukus limete, malko preslatko za mene, ali nije loše. Nije jeftino, 520 kinti za 750 ml, ne piše tačno ko pravi, deklaracije su samo na holandskom, francuskom i nemačkom, verovatno je uvoz pravo iz Belgije. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...