Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

a jebi ga ja i Milku volim.

ne volem vishe milku. sad volem belgijance, pa shtark. pa tek milchicu.

 

ali ako ima, unishticu, nije problem <_<

Link to comment

naruchi pomorandzi za 1k5 dindzi i donece ti na vrata ^_^

 Više nema crvenih narandži u Univeru, na pitanje kad će biti opet samo kolutaju očima.

Link to comment

nemate pojma sta pricate, Bog s vama.

 

 

Ja prvo mislio zezas se.

 

Em je skup em je prosecnog ukusa. Bambiji i Soko Starkovi su Ostrog za Oreo.

Link to comment

Ja prvo mislio zezas se.

 

Em je skup em je prosecnog ukusa. Bambiji i Soko Starkovi su Ostrog za Oreo.

 

vasar? komercijala? apsurd? 

Link to comment

na kalenic pijaci ima onaj baja iz dalmatinskog zaledja koji valja masline i ulje, a ispod tezge sir i jaja. sir je satro licki, obicni i dimljeni, kilo 650 dinara. obicni nisam jela, dimljeni je super za grickanje, a jos bolji je za pecenje. na teflonu, il na malo malecno maslinovog, minut s jedne, minut s druge strane, odlican, veoma veoma ukusan. u njemu nema grama masnoce, sto ce reci da zadrzava prvobitni oblik, ne rasteze se, ne lepi se. samo je mekan i ukusan. stoput bolji od halumija iz vera i milion puta bolji od svakog pohovanog kackavalja. iz razloga koji ne umem da objasnim, super se slaze uz ljuti senf. i caciki, al to vec znam zasto. psi  isto obozavaju ovaj sir. 

Edited by darling
Link to comment

na kalenic pijaci ima onaj baja iz dalmatinskog zaledja koji valja masline i ulje, a ispod tezge sir i jaja. sir je satro licki, obicni i dimljeni, kilo 650 dinara. obicni nisam jela, dimljeni je super za grickanje, a jos bolji je za pecenje. na teflonu, il na malo malecno maslinovog, minut s jedne, minut s druge strane, odlican, veoma veoma ukusan. u njemu nema grama masnoce, sto ce reci da zadrzava prvobitni oblik, ne rasteze se, ne lepi se. samo je mekan i ukusan. stoput bolji od halumija iz vera i milion puta bolji od svakog pohovanog kackavalja. iz razloga koji ne umem da objasnim, super se slaze uz ljuti senf. i caciki, al to vec znam zasto. psi  isto obozavaju ovaj sir. 

 

skripavac?

Link to comment

u teoriji jeste, no u praksi nijednom nije zaskripao. kazem da grama masti nema, nista ne izadje iz njega kad ga przis/peces. zato i jeste satro licki, a ne licki. no ima svojih cari i kvaliteta, o kojima sam vas nadugacko obavestila. 

Link to comment

transport, shelf life?

 

kod nas je moguce odgajiti chili, ali nije lako i ne moze da bude isplativo

 

a sta hoces da pravis uopste? 

Sta je za vas uopste cili? Koliko ja znam ima milion vrsta papricica i sve su cili.

 

Sto mislis da nije isplativo? Ja sam iz zezanja uzeo semenke halapenjosa i tondo piccante calabrese i od 22 semenke proklijalo mi 19 i jako lepo napreduje. Bice berba za nekih dva meseca :)

 

Danas sam na sajmu biljaka uzeo neki cili i nisu imali pojma da mi kazu koji je. Samo je znala da je mali, spicasti, crveni. Neka ideja koja bi to vrsta mogla da bude? Pretpostavljam da je nesto uobicajeno kod nas al vidim da sve vise ljudi gaje egzotiku. Pretpostavljam da su crveni feferoni a bilo bi lepo da je recimo Thai hot chilli od 50-100 hiljada skovila

Edited by katamaran
Link to comment

gde sledece mogu da nadjem na jednom mestu?

 

- dobar soja sos

- dobar riblji sos

- susamovo ulje

- svez kopar

- mlevena pimenta (sta je ovo uopste?)

- faking чатниј од манга ???

- kurkum

- batata

- bamija

- kuskus

 

ili uopste? :huh:

Link to comment

- dobar soja sos

- dobar riblji sos

 

http://www.carefood.rs/

 

verovatno imaju i susamovo ulje. Najbolje im je snabdevena prodavnica u bloku 70. Malo je skrivena pa ne kreci bez preciznih upustava.

 

faking чатниј од манга

 

Po indijskim restoranima. U Palmoticevoj redovno prave neki vocni catni.

 

Ovo ostalo mozda nadjes kod kineza a ako ne probaj u prodavnicama zdrave hrane

Link to comment

Ima li negde u BG da se kupe rasadi egzoticnih papricica? Gledam da izbegnem slanje kurirskim sluzbama ili busevima.

 

na svetbiljaka.com sam video da ima jedan u BG ali nema pm na sajtu.

 

moram da kupim

$T2eC16hHJHIE9nysfrP7BQULebpnJw~~60_35.J

 

i

 

$(KGrHqUOKjEE4vUiVtCOBOQ4n1npT!~~3_35.JP

 

Uzeo bih i coko habanero al mi frka da se neko dete ne zaleti. Ne bi u zivotu vise jeo cokoladu  :lolol:

 

I za auroru (ova sarena) mi je frka jer primamljivo izgleda a vrlo je ljuta. Stavicu je negde van domasaja.

Link to comment

catni, kus kus soja sos i riblji sos sve imas u onim fensi Maxijima koji rade 24h cvetni trg i goce delceva pa sad koji ti je blizi.

 

365 light soya sos u staklenoj flasici je verovatno najbolji koji sam ovde probao iako sam se dvoumio zbog tog light dela.

Link to comment

ja bih pre gadjala merkis.

 

zaledjenu bamiju sam videla u veru, svezu jednom na bajloniju, al ne bih se zaklela u kojoj sezoni.

 

kopar je mirodjija.

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...