Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Da odem nasumično u šumu i zakopam ašov bilo gde, ili je posao malo zahtevniji u smislu pronalaženja prave zemlje?

Nemoj, ljubim te, ovo da radiš! Ujna je kenjala ujaku da joj treba "zemlja za cveće od ispod panja" pa joj je on doneo. Za par meseci iz saksije Bendžamina su izbauljali OVOLIKI crvi! Sestra i dan danas pamti trenutak slučajnog buđenja u sred noći a mesečina osvetljava ogavne bele PRSTE kako gamižu po parketu - užas! Zato se zemlja iz šume peče pre stavljanja u saksije, da se termički sjebu jaja i larve kojekakve.

Link to comment

Otvoren Univerexport preko puta banjičke pijace! Pazarila crvene pomorandže, one najcrvenije sicilijanske, 135 dinara/ kg.  Nadam se da mi neće biti ništa pojela sam 6 odjednom, valjda u njima ima nešto što mi baš nedostaje s_w.gif . Zamandaliti Kalenić pijacu na kojoj ih prodaju po nabudženih 230 dinara (cena od prošle godine).

Link to comment

tek sad videla ovaj post

iste urme pazarila, fantastične su

 

Ima ih i dalje, samo su sada u malo manje besnoj kutiji, ista gramaža, ista cena. Nije normalno kojom brzinom se jedu :)

Edited by ajgor
Link to comment

Otvoren Univerexport preko puta banjičke pijace! Pazarila crvene pomorandže, one najcrvenije sicilijanske, 135 dinara/ kg.  Nadam se da mi neće biti ništa pojela sam 6 odjednom, valjda u njima ima nešto što mi baš nedostaje s_w.gif . Zamandaliti Kalenić pijacu na kojoj ih prodaju po nabudženih 230 dinara (cena od prošle godine).

naruchi pomorandzi za 1k5 dindzi i donece ti na vrata ^_^

Link to comment

nisu, ko za inat se generisali neki drugi chvarci. no bice, probace se ^_^

 

olicno. sad im nije neka serija. bice da je svaka treca malo slabija od standarda al i dalje dobra. dzastsejin. :sleep:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na ulazu u Limansku pijacu, kod Mađara iz Mola, što prodaju zelen vikendom, ima ovčije kiselo mleko koje šije sva grčka koje sam probao. Jebe mamu. Plastična čaša od pola litre je 150 dinusa, vise nego fer cena s obzirom da se kozija prodaju za istu cenu.

Link to comment

Posetio sam juče rusku prodavnicu u Belvilu. Ponuda je zanimljiva, ali prema očekivanju skupa. Ipak pazario sam par stvari - ima neoljuštena (integralna) heljda po ceni od 250 dinara za 900 grama. Sos tkemali (ima i Sacibeli) u flaši kao one u kojima se prodaje kečap košta oko 200 dinara. Mogu da se kupe i razni začini u kesicama, hmeli - suneli i začin za boršč koje sam uzeo su oba po 40 dinara. I ako sam bio zagrejan za peljmene, nisam ih uzeo zbog idiotski skupe cene - preko 600 dinara za pakovanje od 500 ili 350 grama. Takođe sam morao da preskočim i mors (ima raznih ukusa - brusnica, jagoda, borovnica, kljukva, itd), kvalitetnog brenda Čudo - jagoda, zbog idiotske skupoće - preko 600 dinara litar. Slatkiši su isto nešto skuplji 100 grama konfetki Beločka je 250 dinara. Čokolade iz babaevske fabrike (dobar kvalitet) su isto skupe od 200 do 300 dinara za 100 grama. Ima kavijara, uglavnom svakakvih, nisam obratio pažnju na cene.

Dakle, vredi otići ako ste fan nekih ruskih proizvoda, ali treba pripremiti dosta para.

Link to comment

Ima čajeva, naravno - čajevi u kesicama su bili opet skupi oko 200 dinara za kutiju. Ima onih koji nisu bili u kesicama, ali sam se žurio, pa nisam obratio pažnju na njih ni na gramažu, bili su oko 300 dinara, što moguće nije skupo, a možda su i dobri. Postoji određeni izbor, verovatno vredi pogledati.

 

edip - da, ima onaj jedan brend Green nešto, te sam viđao u merkatoru, kvalitet, ali nešto skuplji. Mada ustvari, nisu gori od Teekane, bar ono što sam probao, a tu su negde sa cenom.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...