Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Gde u Begišu mogu da se kupe jeftini muški neseseri?

 

Poslano sa fensi SAMSUNG GALAXY NOTE 3 mobilnog korišćenjem Tapatalka

Edited by stoka
Link to comment

Garden centar obično ima seme ali sada ga rekonstruišu. 

 

Ima par poljoprivrednih apoteka u Kameničkoj ulici, kod Zelenog venca. Ne rade nedeljom. Ja sam kupio na pijaci kod 5 solitera na Banjici, u poljoprivrednoj apoteci.

Link to comment

5 žardinjera bosioka (krupnolisnog), po jedna žardinjera rukole, peršuna (bez korena) i lavande. Sve iz semena, videćemo kako će se primiti. A tu je ruzmarin iz rasada, kao i žalfija i dve vrste nane (limun nana i obična nana vulgaris) koje sam poterao iz sela. 

:Hail:

I ja bih da gajim začinske biljčice ali se bojim da bi kod mene vrlo brzo pocrkale. VIII sprat, mnogo sunca pre podne i vrućina leti u pm.

Je li ti zatvorena terasa (lođa) ili balkon?

Link to comment

Vide li neko skoro sorbe u onom fensi-šmensi Merkatoru u Beograđanci? Moj matori se navukao, ali već duže veme šizi jer ga nema, imaju samo ove standardne domaće sladolede.

Link to comment

Nemam uslova da krećem od semena, meni je nasigurnija varijanta da kupim rasad od starijih gospođa na pijaci i to onaj domaći bosiljak što ima seme iz kog može dogodine rasad. Kako ono beše, svaka devojka da ima na terasi nekih 9 biljaka, među kojima bosiljak, ruzmarin, miloduh, karanfil... trt- mrt i na kraju raskovnik.

@ajgor Bio je sorbe od limuna u Roda hipermarketu u Stadionu, ako budem išla sutra pogledaću pa javljam.

Edited by halloween
Link to comment

da da. 

 

5 žardinjera bosioka (krupnolisnog), po jedna žardinjera rukole, peršuna (bez korena) i lavande. Sve iz semena, videćemo kako će se primiti. A tu je ruzmarin iz rasada, kao i žalfija i dve vrste nane (limun nana i obična nana vulgaris) koje sam poterao iz sela. 

 

U odnosu na prošlu godinu odustao sam od vlašca i korijandera. Na korijander sam se naložio po povratku iz Egipta, ali se ispostavilo da mi ukus korijandera prija samo u egipatskim jelima .). Vlašac mi jednostavno nije interesantnan.

 

Do sada sam se dobro snalazio sa bosiokom jer jedino što traži je redovno zalivanje u umerenim količinama, kao i da ga sklonim sa sunca kada dođe do ekstremnih vrućina. Ruzmarin mi se proše godine osušio u septembru; očigledno ga nisam dobro tretirao. 

 

Super je to, ali kod mene se vec dve godine kace nekakve biljne vasi. Prve godine sam pokusao da ih eliminisem, ali nije uspelo. Prosle sam odustao odmah. Mislim da je problem u kupovnoj zemlji, tj. kad sam trazio resenja videh i da je uzrok kod nekih/mnogih previse vestackog djubriva. Nazalost, zena je i ove godine kupila regularnu zemlju za cvece (tj. meni je rekla da joj kupim :D) i vidim da na pakovanju pise nova™ poboljsana™ formula, tako da ce verovatno biti isti qrac. Probacu da koristim obicnu zemlju, mada nisam siguran da ce recimo ova iz dvorista da radi posao. Naravno indirektno je problem sto smo u prizemlju i sto je sve na balkonu...

 

Inace ove godine obican bosiljak, nekakav sto vuce na limun i nesto nalik persunu + ono sto je ostalo u steku iz prethodnih godina. + paradajz, koji vec tradicionalno uvek sazri kad zapalimo u avgustu :lol: 

Link to comment

:Hail:

I ja bih da gajim začinske biljčice ali se bojim da bi kod mene vrlo brzo pocrkale. VIII sprat, mnogo sunca pre podne i vrućina leti u pm.

Je li ti zatvorena terasa (lođa) ili balkon?

Balkon koji ima tu pogodnost da je lako skloniti biljke od direktnog sunćevog zdračenja. Samo spustim žardinjere na pod i u zaklonu su jer je ograda betonska. Pretpostavljam da je slično i kod tebe (kapiram da su sve NBG terase takve).To uzme nešto prostora ali šta sad. Tokom većeg dela godine bosiljak držim u onim nosačima, koji vise preko ograde. 

 

Ako imaš direktno zračenje samo pre podne onda je to super opcija. Moj stan je potpuno orijentisan ka jugu - sunce je preko celog dana - pa biljke uspevaju. 

 

Mislim da sa bosiljkom ne možeš da omašiš. Rukola je zahtevnija, kao i korijander, ruzmarin. 

 

Što se tiče zalivanja bosiljka, svako veće pre odlaska u krevet i to je to.

Link to comment

Super je to, ali kod mene se vec dve godine kace nekakve biljne vasi. Prve godine sam pokusao da ih eliminisem, ali nije uspelo. Prosle sam odustao odmah. Mislim da je problem u kupovnoj zemlji, tj. kad sam trazio resenja videh i da je uzrok kod nekih/mnogih previse vestackog djubriva. Nazalost, zena je i ove godine kupila regularnu zemlju za cvece (tj. meni je rekla da joj kupim :D) i vidim da na pakovanju pise nova™ poboljsana™ formula, tako da ce verovatno biti isti qrac. Probacu da koristim obicnu zemlju, mada nisam siguran da ce recimo ova iz dvorista da radi posao. Naravno indirektno je problem sto smo u prizemlju i sto je sve na balkonu...

 

Inace ove godine obican bosiljak, nekakav sto vuce na limun i nesto nalik persunu + ono sto je ostalo u steku iz prethodnih godina. + paradajz, koji vec tradicionalno uvek sazri kad zapalimo u avgustu :lol:

NIsam imao problema sa tim vašima. To što se rukola i korijander nisu najbolje primili je verovatno do mene, jer su ostale biljke bile u istoj zemlji i dobro su se držale.

 

Što se tiče zemlje, meni bi bilo korisno da saznam koju zemlju bih mogao da poteram sa placa. Da odem nasumično u šumu i zakopam ašov bilo gde, ili je posao malo zahtevniji u smislu pronalaženja prave zemlje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...