Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

samim se priznati da ne znam.

 

1) sta je to semolina brasno?

2) ima li ga u Beogradu?

 

Griz, s tim što mi se čini da je naš griz nešto grublje samleven nego semolina brašno kupljeno u inostranstvu. U svakom slučaju, u pitanju je grublje samleveno pšenično brašno.

Edited by rezwalker
Link to comment

Fora je sto hocu da napravim chicago style deep dish picu. U original recept ide i semolina. Sad, ne znam da li da rizikujem sa grizom ili da pravim samo od brasna tip 500....

Link to comment

Mozda moze da se koristi kao zamena, ali semolina nije griz. Nisam potrosac, ali imali smo posetu jednom, pa su poneli pakovanje, da pravimo home made testeninu (a.k.a. pastu™). Mislim da jos imam negde. Za pocetak je zuckaste boje, ne bele kao griz.

Link to comment

Mozda moze da se koristi kao zamena, ali semolina nije griz. Nisam potrosac, ali imali smo posetu jednom, pa su poneli pakovanje, da pravimo home made testeninu (a.k.a. pastu™). Mislim da jos imam negde. Za pocetak je zuckaste boje, ne bele kao griz.

 

Griz jeste semolina, ali si i ti u pravu. Ukoliko je bele boje znači da je spravljena od pšenice. Ukoliko je spravljena od durum pšenice (durum je, inače, hibridna sorta) onda je žuta...

Edited by rezwalker
Link to comment

e to, to, zuto mi treba! chicago style deep dish pizza je zuta.

sad sam prevrteo film i 90 posto sam siguran da to ima u Merkatoru.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ali zato sto ima lepog carskog mesa u Agropapuku kod Cvetka...sareno, sa finom kozom. I kasap sve razume. "Za rostilj, komso, bez kostiju? Evo lepo parce".

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...