Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

super je i ako ti neko ide u portugal, spaniju, na primer. tamo je bakalar super i jeftin. nije usoljen ko ovaj norveski, nego je suv, ko prsut, i ne natapa se nekoliko dana, vec je dovoljno da prenoci u vodi. kilo tog bakalara kosta od 8 do 12 eura.
u španiju i portugal bakalar se takođe uvozi iz norveške, islanda, itd... to ne raste u mediteranu. dakle nije geo poreklo, razlika za ovo i ono tržište je kvalitet, ali to već znamo...
Link to comment

aj kudnt agri mor.kad smo vec kod bakalara, ja danas za rucak bakalar. ima jedna kafana u beogradu koja svakog petka kuva bakalar na dva nacina, bakalar na crveno, zapravo na brodet il gregadu, kako kad, 450, mornarski 550 dinara.

Link to comment

pa danas je subotai da, koja je to kafana ?ed.meni bakalar najdraži na bijelo i još kad ostane dosta one moče u njemunešto 'vakokuhinja-2.jpg

Edited by duda
Link to comment

:) kupila sam jucebakalar na belo je u dalmaciji salata od bakalara i krompira i belog luka i ulja i persuna, a u istri pasteta od bakalara i krompira i belog luka i ulja.ovo tvoje sa slike lici na bakalar koji se prodaje u toj kafani, ali ima vise supe i krompira, a manje bakalara. ovo tvoje sa slike takodje lici i na bakalar na mornarski, al bi moro jos da se zgusne. ovo tvoje najvise lici na bakalar na crveno u koji nije dodata kunserva.to su sve razlicita agregatna stanja krompira, bakalara i belog luka.kafana je na bezaniji, zove se arci, onako je u fazonu gostione u sibenkom il zadarskom zaledju, takav je jelovnik. a takvi su i gosti :Dako se nameracis na bakalar, dobro bi bilo da ih pozoves telefonom ranije, da se najavis, da potope dovoljno bakalara za novopridosle goste. bakalar bas nije poznat, jede ga uglavnom stalna klijentela. ako oces fontele, dacu ti.

Edited by darling
Link to comment

znam za tu razliku međ istrom i dalmacijom, družila sam se i sa jednima i sa drugima, meni draža ova dalmoška varijanta ali sa močom, tamo se bukvalno od sela do sela različito spremajel' kafana arci ili arči i gde se nalatzi, tj. baš volem takve kafane

Link to comment
otišle mi zalihe koje sam doneo iz italije. treba mi za homemade pastu, a teško mi je da se vraćam na kupovnu.
ne mozes da pravis sa 00 koje ima ovde? mislim da sam vidjao divella italijansko brasno po boljim marketima
Link to comment

semelina je psenicna krupica koja je najbolja za testeninu a ona je malo krupnija od grizaa to nema u slobodnoj prodaji a ionako se prodaje na tone u samo dva mlina u Vojvodini

Edited by ivy
Link to comment
ne mozes da pravis sa 00 koje ima ovde? mislim da sam vidjao divella italijansko brasno po boljim marketima
treba mi 3:1 razmera 00 i semole da bi to bilo kako treba. ako se stavi samo 00 onda se dobija masa koju je teško oblikovati, a i ukus je drugačiji. čini mi se da sam i ja video divella negde, ali nisam mogao da ga nađem nigde u skorije vreme.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...