Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Ovo apsolutno nije pouzdana informacija, ali ja sam prosle godine vidjao na Kalenicu tezge sa barskim mandarinama. i cena im je bila jaca™.

Link to comment

nema ove godine, barem ne za sada. turske i grcke su mnogo popularnije a isto vazi i za nar. od crnogorskog voca, ako je u pitanju nostalgija, jedan deda koji izgleda kao brat radovana karadzica iz ratnog doba je letos dobro prodavao smokve i to bi bilo to. zapravo sada ima ulja iz starog bara kod onih dalmosa i nesto suvih smokava koje iskreno i nisu nesto, mnogo su bolje ove iz okoline skradina kod istih dalmosa. vise nema ni krapa kao do pre koju godinu. mozda bude pred bozic, videcemo.

Edited by gazza1
Link to comment

hvala, nije nostalgija za crnogorskim vocem en general, nego obozavam mandarine ali mi se ne svidjaju ove turske, mnogo su vodene, dok su hrvatske prekisele i pune semenki. moram da vidim kakve su te grcke.

Link to comment

grcke su slicne turskim - ako pricamo o tzv klementinama, ovim bez semenki. pre neki dan smo zena i ja nezavisno jedno od drugog na pijaci kupili ona turske, ja grcke. rezultat je 99% bio isti, cak je mozda za nijansu cvrsca i mesnatija bila turska.

Link to comment

moj piljar Bosanas nabavlja neke sitne, mnogo slatke mandarine, sa pokojom semenkom, mozda naletis na jednu ili dve....bas cu da ga pitam odakle mu.

Link to comment

eatalian u jevremovoj, osim sto je tratorija/tejkavej/brza hrana/kafeterija, prodaje i italijanske namirnice: pastu, sosove, ulja, sireve, suvo meso, vina, cokoladice, dzemove... tu je, na primer, barilin pesto najjeftiniji u gradu, jeftiniji cak i od pijace, 314 dinara, cirio seckani paradajz u konzervi 116,...halal u jevremovoj prodaje maslac sa golije na kilo 575 dinara. taj maslac je dosta zanimljiv, nema plemenit ukus, nego je nekako sirov, planinski, oseca se na stalu i podseca na kajmak. ne bih ga u kolace, evenutalno u bater kukiz (djavolcici imaju smek tog maslaca), al je za slano sigurno odlican, kiseve, lisnato... meni je bio super na hlebu.

Edited by darling
Link to comment

jel' zna neko gde može da se nađe provereno dobar suvi bakalarima drastičnih razlika u kvalitetuja bih onaj što bude beo kao sneg kada se skuva (i mekan) , za razliku od onog što bude žućkast i žilav ko guma

Link to comment

ko sto rekoh, nema. sve sto sam videla je losa klasa, dobar bakalar treba da bude prav ko lenjir, mesnat i beo. kod nas sve sto dolazi izgleda ko da je obolelo od reumatoidnog artritisa, skvrceno, zuto. i, ko sto rekoh, skupo. takav isti mozes da kupis u prvom hipermarketu preko granice za najmanje duplo manje novca. eto, ako cujes da nekog ide preko grane, nek ti donese. a ako ne, trpi zulum srpskog trzista. super je i ako ti neko ide u portugal, spaniju, na primer. tamo je bakalar super i jeftin. nije usoljen ko ovaj norveski, nego je suv, ko prsut, i ne natapa se nekoliko dana, vec je dovoljno da prenoci u vodi. kilo tog bakalara kosta od 8 do 12 eura.

Link to comment
a ja da sam ti, videla sam u metrou da ima svezeg bakalara. sto bi hidrirala suvi bakalao, kad ga vec imas u stanju spremnom za kuvanje.
pa nije to istonema taj sveži onaj neki zanimljivi šmeketo, moj muž obožava kada se lepo napravi taj sušeni, a sveži uopšte ne volia za srpsko tržište si 100% u pravu, šišaju nas ko ovce, a to oko kvaliteta, tu nas tretiraju ko nižu rasu, jbt, sve najlošije uvoze
Link to comment
nema taj sveži onaj neki zanimljivi šmek
steta sto sam pristojna, pa na forumu necu napisati s kojim recima ulazim u roditeljsku kucu, s naglaskom na majcinu stranu, kad osetim taj zanimljivi smek :lolol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...