Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Gazdarica iz devedesetih je krišom u frižideru rotirala svoja kupovna jaja i naša domaća. Sestra ju je naterala da prizna nedelo, ali se pozvala na činjenicu da nosi dvogodišnjem unuku.

Link to comment
Gazdarica iz devedesetih je krišom u frižideru rotirala svoja kupovna jaja i naša domaća. Sestra ju je naterala da prizna nedelo, ali se pozvala na činjenicu da nosi dvogodišnjem unuku.
:Hail:
Link to comment

ali nisu to teee supe, ove kineske su mnogo bolje od indonežanskih. imaju ovi iz bloka 70 prodavnicu i u takovskoj na uglu sa 27.marta, nema baš svega ko na trećem spratu, ali supa i sosova ima. imaju i neki fast food, to je primarna delatnost, ali ne deluje privlačno.edit. a da, stvarno, šta je sa kinezima? štrajk? nisam obaveštena, a išla bih baš, nisam odavno.

Edited by tazza
Link to comment
ali nisu to teee supe, ove kineske su mnogo bolje od indonežanskih.
+ tisucu
imaju ovi iz bloka 70 prodavnicu i u takovskoj na uglu sa 27.marta, nema baš svega ko na trećem spratu, ali supa i sosova ima. imaju i neki fast food, to je primarna delatnost, ali ne deluje privlačno.edit. a da, stvarno, šta je sa kinezima? štrajk? nisam obaveštena, a išla bih baš, nisam odavno.
Pojma nisam imao za ovo. Hvala puno.
bio je štrajk zbog kontrole izdavanj fiskalnog, ali su proradili posle (i izdaju fiskalne). ne znam da li se nešto novo dešavalo ove nedelje
Zbog tog strajka i pitam. Cuo sam da se pakuju i da masovno beze za Nis :huh:Rekose mi da su neki ponovo poceli da rade al ne rade svi. Treba da idem u blok 70 po neku kintu i ako rade rado bih svratio. Ako ne rade rado bih odlazenje u blok 70 prepustio nekom drugom :) Edited by katamaran
Link to comment

kada smo se vraćali sa mora, pokupovali neke kačkavalje u mkjedan (veliki kolut), ostao zaboravljen sve do sadai to ga vadila iz frižidera jer nije bilo mesta za vreme slave, pa ostao tako zaboravljen u ostavi mesec danapa ga posle opet vratila u frižider i juče konačno otvorilabio na jednoj strani malo poplesnivio, ali ništa strašnoelem, kačkavalj (ovčiji, kumanovo, mlekara zdravje radovo) sabijabolji sir nisam odavno jelau rangu parmezana, ali mekši, najsličniji na rimski pekorinocene se ne sećam, al' jeftino je to bilo, kao ovi naši domaći kačkavalji(a koji ovome ne mogu ni da opepele)ako neko ide u mk, najtoplija preporukaevo nađoh i sliku, samo nije ovaj mešani nego baš ovčiji, ali je izgled isti(nema kravu na slici, naravno)6661g.jpg

Link to comment
kada smo se vraćali sa mora, pokupovali neke kačkavalje u mkjedan (veliki kolut), ostao zaboravljen sve do sadai to ga vadila iz frižidera jer nije bilo mesta za vreme slave, pa ostao tako zaboravljen u ostavi mesec danapa ga posle opet vratila u frižider i juče konačno otvorilabio na jednoj strani malo poplesnivio, ali ništa strašnoelem, kačkavalj (ovčiji, kumanovo, mlekara zdravje radovo) sabijabolji sir nisam odavno jelau rangu parmezana, ali mekši, najsličniji na rimski pekorinocene se ne sećam, al' jeftino je to bilo, kao ovi naši domaći kačkavalji(a koji ovome ne mogu ni da opepele)ako neko ide u mk, najtoplija preporukaevo nađoh i sliku, samo nije ovaj mešani nego baš ovčiji, ali je izgled isti(nema kravu na slici, naravno)6661g.jpg
+ beskonacno.takve old school kaskavalje vise niko ne pravi u srbiji, jebali ih nove tehnologije i nove mlekare koje sve pretvaraju u nekakve sub-trapist varijante, ono sto se prodaje u zlatiborcu je bruka nazivati kackavaljom. nekada je PKB brendirao krivovirski kackavalj u velikim koturima od po 4-5 kg koji je bio upravo kao taj makedonski a kostao je kao bilo koji drugi sir. sada je od ponude u srbiji ostalo nesto malo iz okoline pirota s tim sto i tamo ima skupih prevara koje nemaju veze sa ukusom i strukturom, lepo si se pozvala na meksi pekorino, taj se stari kackavalj dosta mrvio ali mu je ukus bio neprevazidjennevidjeno smo pogubili gomilu stvari koje su bile super sa ovim novim mlekarama jebo ih onaj ko ih je doveo ovde
Link to comment

naši kačkavalji su ko da su ih od polipropilena pravili, to ne kupujem nikadau tempu se prodaje kiseli kupus firme ''biosil'', organski je i košta, čini mi se 144 din/kgja pazarila viikendom pa me izašlo 127 din/ kilo, što mislim da je skroz povoljno, obzirom da je kupus organski (tako piše, jbm li ga)isproban, odličantj. isprobala sam samo taj u glavicama, ribanac nisam, mada ima i ribancaverujem da je i on dobar

Link to comment

slažem se za ovaj kačkavalj, ali da ne kvarim zabavu, pišem ovo informisan iz prve ruke: pazite se zdravje radovo mlekare, muljali su svašta u poslednje vreme, provaljeno kako krkaju palmino ulje u sireve na uštrb mlečne masti i slična sranja. bio neki skandal oko toga u MK, i kod nas se pisalo, a onda sam se naslušao dole od drugih ljudi iz tog biznisa, šta sve rade...ipak, mk je eldorado za sireve i kačkavalj

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...