Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Kud se dede Mlekoproduktov "Selam" iz naših radnji? Banatjanin mu je s pravom pisao hvalospeve na sve strane, no sada ga više ne viđam na nekim uobičajenim mestima, poput Vera u Ruzveltovoj, Maxija na Dedinju itd, a na Mlekoproduktovom sajtu ni slova o njemu. Dobro, ne bi bilo prvi put da se najbolji domaći proizvodi ni ne spominju na matičnim sajtovima, poput Štarkovih figaro kocaka, ali sam se prosto uželeo ovog odličnog tvrdog sira.
Jutros ga videh u Maxiju u Sarajevskoj, ničim izazvan :) Trenutno je na sniženju, 1600 dindži kilo, inače je 1900.
Link to comment
mozda selama nema u delovima godine kad nema ovcijeg mleka?!
Ne bi trebalo da to bude razlog, ovde je reč o dugotrajnom tvrdom siru, koji svakako može da se lageruje. Drugo, nije ga bilo dugo, moja prvobitna poruka je od pre godinu i po. Razumem kada nestane ovčije kiselo mleko, to je baš sezonska roba.
Link to comment

Selam je naprasno nestao odnosno postao redak još kad se prvi put pojavio makedonski imlekov pekorino.U Veru (gde sam ga do tada kupovao) je sasvim nestao, a u drugim marketima ga nisam viđao.(doduše intenzivna potraga za Selamom je počela tek kad je i makedonski pekorino postao deficitaran)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Cecco hc maslinovo ulje, par meseci pre isteka rokau Aroma supermarketima boca od pola litre 200 dinarauzeo jednu da probam, još je u sasvim dobroj kondiciji, odo da uzmem zalihu narednih dana

Link to comment
Selam je naprasno nestao odnosno postao redak još kad se prvi put pojavio makedonski imlekov pekorino.U Veru (gde sam ga do tada kupovao) je sasvim nestao, a u drugim marketima ga nisam viđao.(doduše intenzivna potraga za Selamom je počela tek kad je i makedonski pekorino postao deficitaran)
Video sam Selam u velikom maksiju na karaburmi kod stadiona.
Link to comment

znam da nema nigde da se pazari, al velikodusno dajem poslovnu ideju ako ima neki lepi pekar il lepa pekarka na forumu, jednu sam ukrala, druga je moja. ova ukradena je da zasto pekare kod nas ne prodaju sveze nepeceno testo, da ljudi kod kuce mogu, na primer, da prave picu, ustipke, strudle, i sta vec sve ne, bez puno muke. koliko testa ide u savu, na primer, toliko da kosta i sveze, bez pecenja, ekstraprofit se zaradjuje na struji i vremenu. a druga je zasto nijedna pekara ne pravi i ne prodaje sveze lisnato testo s maslacem? mislim, moze i sa margarinom, al toga ima. sa maslacem nema nigde, neka kosta koliko treba da kosta, al nek ga ima. eto, boze, uslisi mi ovu drugu zelju za mene, a ovu prvu za sve ostale :)

Link to comment

zar nema sveze kiselo testo da se kupi?ja bih rekla da je bilo,bar u Nsu..van scene testa i pekara sam godinama al bih se zaklela da je bilo..ne drzite me za rec..a ovo drugo,da izvines greota maslaca..

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...