Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

U kom ćošku po Maksijima ili Tempoima treba tražiti one terine koji su par puta hvaljeni ovde na forumu?Nemam pojma po kojim rafovima da rovarim, bojim se da nije zavučeno kao harisa ili nepostojeće kao stroopvafeli (stroopvafela nema u većini maksija gde sam tražio)

Link to comment

Ima u ovim jacim. Pogledaj na cvetnom trgu ili jos bolje u onom u Goce Delceva sto radi 24hJa sam kupio u ovom drugom i nalazi se na rafu preko puta one hladne otvorene police. Trebalo bi da ga lako vidis jer su u pakovanju tri teglice, mada mislim da je kada sam ja bio ostalo jos mozda 2-3 pakovanja na polici u tom trenutku.

Link to comment

Ciji Cedar? Ja sam u Metrou uzeo (morao da platim preko 2 soma jer tamo se kupuje samo na veliko) neki iz Poljske i uopste nisam odusevljen.Skoro sam imao goste iz Engleske i uzasno mi je zao sto im nisam poturio da probaju da cujem da li ono ima bilo kakve veze sa cedarom. Al covek gleda da ih posluzi necim sto jedu svaki dan a ne njihovim najpopularnijim sirom :)

Edited by katamaran
Link to comment

To je cak i dosta jaca cena od ovog mog. Ovaj je bio oko 900 din/kg ali sam morao da uzmem 2.2 kgNije imao cak ni boju kao cedar nego neku bledo zuckastu. Javi utiske pa ako valja da skocim do Vracara prvom prilikom.

Edited by katamaran
Link to comment

Ima i boju i miris za razliku od svih onih tost topija koji se podvaljuju pod pricom da je cedar. Sad cena bas i nije za svakodnevnu upotrebu ali kul je sto ne moras da izadjes sa dve kile sira kada ti treba 200-300g za neko jelo ili picu.

Link to comment
Ima i boju i miris za razliku od svih onih tost topija koji se podvaljuju pod pricom da je cedar. Sad cena bas i nije za svakodnevnu upotrebu ali kul je sto ne moras da izadjes sa dve kile sira kada ti treba 200-300g za neko jelo ili picu.
A ukus? I kul je sto po svemu sudeci dobijes cedar a ne neki kackavalj.
Link to comment

Meni se svidja. Nije skroz jak i onako drecavo narandzast ai nije ni onaj bledi kacavalj koji valjaju pod imenom cedar. Ovaj cak ima i neku finu gorcinu koju ne osetis na prvi zalogaj.ako budes isao pitaj ih za zemlju porekla, zanima me a zaboravih da pitam kada sam uzimao.

Link to comment

Ici cu sigurno. Jedino sam ovih dana nesto zesce smoren pa nabavku cedara ostavljam za neka bolja vremena :)Mora da negde ima da se nadje taj drecavo narandzasti jer je sve vise restorana koji ga redovno koriste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...