Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

svuda. najcesce ces naci kapare koje pakuje amfisa, a u maksijima ima i grckih kapara zaostalih iz grckih dana. mislim, kiselih ima svuda. usoljene nikad nisam videla u beogradu. mada je istina da ih nisam ni trazila.

Edited by darling
Link to comment

Ima u Metrou amfisa i jedna druga nesto jeftinija marka (zaboravih ime) koja se prozivodi i pakuje isto gde i amfisa. Isto vazi i za kornisone.

Link to comment

amfissa kapara tokom leta nije bilo ni za lek u Beogradu (u maxijima barem). morao sam jednu teglu da teglim iz CG. ono malo pakovanje onih sitnih grckih je skuplje, mada su preukusni

Link to comment

nešto ne volim Univerexport, ali juče sam ušao da pazarim na brzinu.ostao sam zatečen ponudom mesa, bukvalno svega ima, jagnjetine, teletine, junetine, svinje, mangulice... i ostao zatečen obradom. nešto tako dobro sečeno nisam skoro video kod nas. taman kako treba, a cene odlične! ima i srca, jezika, ušesa, glava i tako tih finih stvari.uz to, prvi supermarket u Srbiji u kom sam naleteo na svežu rečnu divlju ribu. juče je bilo mrene, štuke, smuđa, deverike (prave deverike, ne krupatice! - Daboviću notiraj, pogotovo što je sad pred zimu najbolja, sad joj je sezona)u delu sa povrćem imaju Vozarovo organsko povrće, a od konvencionalnog stvarno dobru robu i čak malo egzotike (za srpske uslove), tipa slatkog krompira, dobre ljutike (šalota) i par različitih vrsta cluka.prijatno iznenađen.usput, hteo sam da otvorim topik baš o ovoj temi: gde smo našli dobre/kvalitetne/zanimljive/deficitarne stvari, ali nisam kreativan oko imena. aj pomozite

Link to comment

bolje da ostane na ovom topiku (koji se ionako ponekad preklopi sa recesivnim topikom, a i aldi topik tek što nije), da ne bude na kraju kao sa receptima koji su rasuti na jedno 2-3 topikakakogod bude, hvala banaćanine

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...