Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

u perutnini
usput, ovo je postala jedina piletina koju u Srbiji mogu da jedem (osim one seljačke, koju kupujem u Banatu)i koja nema miris kao da si gurnuo glavu u džak sa koncentratom.kupio na pijaci (kao "domaće"), marketu ili u mesari - sve je isto. predimenzionisane komadine mesa (batak ko nekad ćureći) od čijem mi se mirisa, već tokom pečenje, diže pegla.a džigu ne pamtim kad sam jeo i ne znam da li ću skoro.ne znam šta im rade, ali ne rade im dobro.
Link to comment

Nadjoh u Cika Ljubinoj al na jedvite jade. Da ne pokazah sliku sa foruma radniku u zivotu ga ne bih nasao. Stavili ga na prilicno nebulozno mesto i jos ga zavukli iza nekih drugih proizvoda.

Link to comment
Nadjoh u Cika Ljubinoj al na jedvite jade. Da ne pokazah sliku sa foruma radniku u zivotu ga ne bih nasao. Stavili ga na prilicno nebulozno mesto i jos ga zavukli iza nekih drugih proizvoda.
Eto a meni se ne veruje...Ma to nije neko super fensi marka, pa ne dolaze oni satro "menadzeri prodaje" da histerisu radnicama sto nije slozeno ugurano itd...
Link to comment
Verovatno blok 70.Secuan bombica?Ne nadjoh ovu cili pastu u Maksiju na Cvetnom trgu. Uzeo sam neki domaci (tek sad vidim)Pemy cili sos za 130 kinti poveca flasica. Skroz ok i prilicno ljut. Jedino malo kiseliji nego sto ja volim
To je onaj tržni centar u blizini OŠ 20 Oktobar. Ti ćeš bolje znati koji je blok.U prizemlju postoji prodavnica,jedna od retkih koja prodaje hranu. Na nekom kineskom srpskom jeziku na kartonu iznad artikla piše "ljuto sečuan". Plastična teglica ima oblik Efes točenog flaširanog piva samo bez grlića, ako znaš na šta mislim. Etiketa je naravno na kineskom. I dobar je sos.
koja nestasica krilaca u ovom gradu? prekjuce sam bio u teskom zabezeku u perutnini kada sam video da prodaju krilce u 3 agregatna stanja - u fullu, samo batacic, batacic i onaj deo do njega. to nikada ranije nisam video u ovoj zemlji.
Ma ovde kod mene u kraju, u nedelju oko 13h, nigde nisam mogao da nažem krilca. Ali baš krilca, ne batake. Edited by pacey defender
Link to comment

Daleko sam ja od poznavaoca NBGD-a ali sam pretpostavio da je blok 70 jer im je to glavna baza :)

20.oktobar“, ul.Omladinskih brigada br.138, blok70
Bio sam u toj prodavnici i uzimao secuan u kesici ali ga nisam video u tecnom stanju. Obraticu paznju sledeci put.Inace imas dosta jeftiniju prodavnicu na drugom spratu koja je prilicno skrivena. U onoj beloj zgradi sprat iznad pokretnih stepenica. Edited by katamaran
Link to comment
Inace imas dosta jeftiniju prodavnicu na drugom spratu koja je prilicno skrivena. U onoj beloj zgradi sprat iznad pokretnih stepenica.
U toj radnji na spratu, kao uostalom i u bilo drugoj radnji koja drži kinesku hranu u Srbiji, DOBRO obratiti pažnju na rok trajanja!Tu zamalo da kupim Hoi Sin sos kome je rok trajanja bio novembar 2010. Verovato mi nebi bilo ništa i da sam to kupio i iskoristio za pripremu hrane, ali ipak je regularna prodavnica, imaju fiskalnu kasu i tako to...
Link to comment

kad smo kod Kinezaja iz tri puta nisam uspeo da nađem taj famozni supermarket u beloj zgradi. kroz sve ulaze sam pokušavao.u starom delu našao sam četiri radnje, najveća se nalazi kontra bulevara, na kraju zgrade, na spratu (gleda na ulicu, na zgrade). nema izlog.ona prodavnica u koju ljudi najčešće idu, koja se nalazi u prizemlju i gleda na bulevar JG, nudi previše robe koja baš i nije za kupiti. nigde nikakve deklaracije, roka trajanja, a neke stvari koje sam kupio - pobacao sam jer su najjeftiniji /ne u smislu cene koštanja nego kvaliteta/ krš.hoću da pitam znalce, vrede li čemu restorani u tom tržnom? u starom delu, unutra na spratu ima baš restoran sa stoilcama i stolovima, dok opet na spratu ali spoolja, sa strane bulevara ima četiri fastfudarnice, odnosno neke radnjice koej prodaju nudle čini mi se, za s nogu. jeo neko, vredi li čemu?inače, ona improvizovana pijaca u sred tržnog izgleda sve zanimljivije. ima dobro izgledajućeg povrća, svežiš gambora, pataka...

Edited by banatjanin
Link to comment
kad smo kod Kinezaja iz tri puta nisam uspeo da nađem taj famozni supermarket u beloj zgradi. kroz sve ulaze sam pokušavao..
Popneš se onim pokretnim stepenicama na I sprat, onda skreneš jedno 5-6 metra levo i sa desne strane ćeš da vidiš metalna debela protivpožarna vrata koja vode u hodnik. Prođeš kroz ta vrata, popneš se sprat iznad, i kad izađeš ulaz u "samoposlugu" je odmah tu levo. Ne možeš da omašiš :)A restoran u starom delu tog tržnog centra (takođe na spratu) je po meni OK, imaju solidan izbor jela i cene su im popularne. Kvalitet sasvim prihvatljiv. Osoblje - priceless :)Kad god sam u blizini svratim na jednu kiselo ljutu supu... to im je stvarno po mom ukusu. Edited by JakeBlues
Link to comment
kad smo kod Kinezaja iz tri puta nisam uspeo da nađem taj famozni supermarket u beloj zgradi. kroz sve ulaze sam pokušavao.u starom delu našao sam četiri radnje, najveća se nalazi kontra bulevara, na kraju zgrade, na spratu (gleda na ulicu, na zgrade). nema izlog.ona prodavnica u koju ljudi najčešće idu, koja se nalazi u prizemlju i gleda na bulevar JG, nudi previše robe koja baš i nije za kupiti. nigde nikakve deklaracije, roka trajanja, a neke stvari koje sam kupio - pobacao sam jer su najjeftiniji /ne u smislu cene koštanja nego kvaliteta/ krš.hoću da pitam znalce, vrede li čemu restorani u tom tržnom? u starom delu, unutra na spratu ima baš restoran sa stoilcama i stolovima, dok opet na spratu ali spoolja, sa strane bulevara ima četiri fastfudarnice, odnosno neke radnjice koej prodaju nudle čini mi se, za s nogu. jeo neko, vredi li čemu?inače, ona improvizovana pijaca u sred tržnog izgleda sve zanimljivije. ima dobro izgledajućeg povrća, svežiš gambora, pataka...
mi smo pre nekoliko godina svaki dan posle ili pre probe isli tamo na tofu u ljutom sosu, bio je predobar. ne znam kakav je sada ali znam da mi nedostaje
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...