Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

u cara dusana pre par nedelja otvoren ug. objekat koji prodaje samo przenu i pecenu ribu, riblju corbu i krompir salatu i blitvu. cinilo mi se da je poslovni projekat osudjen na propast, al stvarnost me demantovala. tamo je uvek red. i ja sam postala redovna musterija.tu je kilo przenog oslica 730 dinara (i l790), kilo skuse s rostilja 700, pastrmka je 990, smudj przeni 1850, a ima i przene kecige, srdela, lososa s rostilja, skarpine, orade, brancina, lignji (il liganja)..., przeno, peceno, kako ko voli.ja sam jela oslica i skusu. oslic mi je bas to sto je banacanin trazio, brza przena riba, ukusno, ja skinem to brasno i ulje, i to sto mi ostane unutra, oslic hek je sasvim ok. skusa s rostilja odlicna. moze i da se naruci, da te saceka spremljeno to i to u toliko i toliko sati.banacine, kod nas neces naci ukusan file oslica. probaj s hekom, zadovoljavajuci je.
ovo zvuci super. moze adresa i neko kontakt?
Link to comment

evo prepisujem s vizitke:fish&co. ribarnicadusanova 16 (to je izmedju poste i rige od fere)011 2638175radnim danom rade od 10 do 18. mislim da je tako nekako i vikendom.setila sam se, evo, i da je litar riblje corbe 400 dinara, vidim nose ljudi riblju corbu u casama od stiropora. kilo krompir salate je isto nesto oko 400, al nisam sigurna, mozda 450, tako nekako. jos sam danas nacula da je problem s lignjama, jer se tesko ciste, a ljudi se navukli, ne moze kapacitet da postigne, narucuju okolne firme, pa ko oce lignje, najbolje da naruci telefonom, da bude siguran da ce ga sacekati.

Edited by darling
Link to comment

ma jeste, problem je da se ociste lignje. a nisu problem vrednom zlatku sa kalenica, ima 20 vrsta isprzene i ispecene ribe. ili njegovom sinu koji vodi istoimenu radnju na bajloniju.

Link to comment

:)dobronamernost je u oku posmatraca.nije neresiv problem, ljudi su tek otvorili radnju, uhodavaju se, grade trziste, osluskuju potraznju, ko da mozes unapred da imas predstavu koliko ce ti ici smudja, a koliko skarpine, a koliko tek liganja (ili lignji). verujem da ce to sve s vremenom biti okej. a mozda i nece, neam pojma. :D ne znam uopste otkud ti i ja u ovoj prici. nit ja jedem lignje, nit ces ih ti kupovati kod njih, pored zivog vrednog zlatka i njegovog sina :Dnego, gde je zlatko na bajloniju? jel se otvorilo nesto novo dobro sto ne znam?

Link to comment

haha. zlatko je ona ribarnica u cosku donjeg dela skadarske i djordja jovanovica, da prostis, romskog tipa. mislim nije neka riba, ja se tamo ne hranim ali cisto da se zna, kod njih nema nestasice.nego treba mi hitno nesto sto se zove "organic coconut water", pomagajte? u beogradu!

Link to comment
nadjoh u biospajzu opcije sa 30% acerole/ananasa ili banane, a treba mi 100% coconut. anyone? merkator, video neko?
nema organic water nigde kod nas. ima samo organic coconut oil, inace sjajno ulje za kolace.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...